Barca môže zvýšiť náskok, Spezia šancu na záchranu

V piatok večer navštívime na PREMIER SPORT zápasy play-off basketbalovej Euroligy a futbalovú Serie A.

Od 19:55 na PS2 bude Barcelona po druhý raz v play-off Euroligy čeliť Žalgirisu Kaunas. Druhý tím základnej časti pred dvomi dňami suverénne potvrdil úlohu favorita a zvíťazil 91:69. Do Litvy, kde sa bude konať Final Four, sa bude chcieť katalánsky klub presunúť so šancou sériu ukončiť a tomu dnes podriadi všetko. V jeho farbách by ani tentokrát nemalo chýbať české duo Tomáš Satoranský a Jan Veselý.

O 20:40 na PS1 zamierime do Talianska, v úvodnom zápase 32. kola Serie A si sily zmerajú Spezia a Monza. Hostia majú vďaka nečakaným triumfom v Miláne nad Interom a doma s Fiorentinou už 15-bodový náskok od pásma zostupu a o miestenku do ďalšieho ročníka sa môžu pripraviť už len sami.

Domácich naopak čaká poriadne náročný záver ročníka. Aktuálne sú sedemnásti len bod od zatiaľ vypadávajúcej Verony a každý bodík môže byť pre nich mimoriadne dôležitý. Tie sa im darí pomaličky zbierať, z predchádzajúcich desiatich zápasov im ich na konto pribudlo deväť za výhru nad Interom a šesť remíz. Aby k nim pribudli nejaké ďalšie, musia proti Monze podať lepší výkon ako v októbri, keď z ihriska svojho súpera odchádzali s prehrou 0:2. Duelom vás bude sprevádzať Robo Kmeťo.