Bez gólov to nepôjde

Chelsea prestrieľala v Nemecku svojho súpera 19:14, do priestoru brány dokonca 8:2 a dominovala aj v počte rohov 10 ku 5, ani to však zverencom Grahama Pottera na lepší výsledok do odvety Ligy majstrov nestačilo. Z Dortmundu po zásahu Adeyemiho zo 63. minúty pôjdu s jednogólovým mankom.

The Blues ani po obrovských nákupoch nedosahujú výsledky, aké by si predstavovali. Až tesná výhra nad Leedsom vo víkendovom kole Premier League ukončila ich šesťzápasovú sériu bez výhry vo všetkých súťažiach.

Dortmund sa môže pochváliť úplne inou fazónou. V roku 2023 vyhral všetkých desať súťažných zápasov s celkovým skóre 25:8! Okrem šance na postup cez anglický tím v Lige majstrov tak naďalej živí aj nádej na zisk titulu v Bundeslige, kde ho na druhú priečku za vedúci Bayern odsúva po 23 kolách len horšie skóre.

Mladý tím Edina Terzića pôjde do súboja na Stamford Bridge poriadne namotivovaný. Či sa Grahamovi Potterovi podarí nájsť na BVB účinnú protizbraň, ktorá by londýnsky klub posunula do ďalšieho kola, sa dozvieme v priamom prenose PREMIER SPORT 2 od 20:15.

PREDPOKLADANÉ ZOSTAVY
Chelsea:
Kepa; Chalobah, Koulibaly, Fofana; James, Kovaćič, Fernández, Chilwell; Mudryk, João Félix, Havertz
Dortmund: Kobel; Wolf, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro; Can, Salih Özcan; Brandt, Bellingham, Reus; Haller

AK by vás viac ako Liga majstrov lákal ostrovný futbal, prepnite na PREMIER SPORT 1. Od 20:55 navštívime súboj League One, v ktorom si sily zmerajú Plymouth Argyle a Derby County.

Domáci v tejto sezóne siahajú na priamy postup do Championship, na druhom mieste tabuľky strácajú na lídra Sheffield Wednesday tri body, majú však o zápas viac. V boji o postup sú aj barani z Derby County. Na piatej priečke sú v hre o play-off a ich odstup od Plymouthu je desaťbodový.

Skvele rozohraný septembrový vzájomný duel Derby nezvládlo, už v 38. minúte vyhrávalo 2:0, gól Cosgrovea v 90. minúte ale zavŕšil obrat hostí na 2:3. Barani tak majú svojmu súperovi čo oplácať. Ako im to pôjde zistíme spolu s Filipom Mentelom.