Bodku za 34. kolom Championship dáme vo Swansea

Kým domáci sa pohybujú v relatívne pokojnej zóne tabuľky Championship, hostia potrebujú každý bod, aby sa čo najviac vzdialili od nebezpečného pásma.

Labute zo Swansea majú v roku 2023 na konte len dve výhry z desiatich zápasov vo všetkých súťažiach a stihli sa po opakovanom zápase s Bristolom rozlúčiť už aj s FA Cupom. V tabuľke im so ziskom 42 bodov patrí 15. priečka s jedenásťbodovým odstupom od pásma zostupu a dvanásťbodovým od play-off.

Rotherham stihol v tomto roku odohrať deväť stretnutí, z ktorých rovnako ako Swansea vyhral v dvoch a vypadol s Ipswichom z FA Cupu. Na rozdiel od labutí, ktoré v predchádzajúcich dvoch zápasoch nebodovali, United po dvoch prehrách zvíťazil doma so Sunderlandom. V záverečných trinástich kolách ho ale čaká poriadne náročná úloha, s 36 bodmi je dvadsiaty a len päť bodov ho delí od zostupu.

Júlový vzájomný duel víťaza nepriniesol, po góloch Ogbeneho a Darlinga sa zrodila remíza 1:1. Či sa budú aj tentokrát body deliť sa dozvieme od 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Karolom Jakubovičom.