Boje v play-off anglických súťaží a LaLige

V nedeľu navštívime na PREMIER SPORT 1 päť futbalových štadiónov.

Program odštartujeme návratom k boju o miestenku do vyššej súťaže, od 10:40 sa pozrieme na sobotňajší duel play-off o postup z League Two medzi Salfordom City a Stockportom.

O 12:55 ponúkneme naživo prvú semifinálovú konfrontáciu o miestenku do Premier League, v ktorej si sily zmerajú Coventry a Middlesbrough, teda piaty a štvrtý tím tabuľky základnej časti Championship. Oba zápasy komentuje Karol Jakubovič.

Popoludnie bude na PS patriť LaLige. Najskôr o 16:10 zavítame na Estadio Manuel Martínez Valero v Elche. Domáci sa lúčia s najvyššou súťažou, pred sebou majú posledných päť súbojov. V tom prvom z nich vyzvú Atlético Madrid, ktoré v prípade výhry môže v tbauľke preskočiť na druhom mieste mestekého rivala Real. O motiváciu tak zverenci Dieaga Simenoneho budú mať rozhodne postarané.

O 18:25 sa presunieme do Valladolidu. Domáci Real je len bod od pásma zostupu a potrebuje body. Tie sa však zídu aj Seville, s ktorou to vyzeralo „všelijak“, no v závere sezóny siaha dokonca na pohárovú Európu. Od siedmej Girony, ktorá má odohratý o zápas viac, ju delia len štyri body a plný bodový zisk by Andalúzanov priblížil k tomuto cieľu na dosah. Oba duely pre vás komentuje Dalibor Mucha.

Bodku za nedeľňajším futbalovým programom na PS1 dá priamy prenos z play-off League Two. Hneď po skončení súboja vo Valladolide sa presunieme do Bradfordu, kde domáce City v úvodnom semifinálovom súboji o postup do League One vyzve Carlisle United. Súbojom tabuľkovým susedov po základnej časti vás bude od cca 20:25 sprevádzať Stano Suvák.