Futbalová pätica na sobotu

Sobota na PREMIER SPORT ponúkne päť futbalové prenosy.

Na úvod sa vrátime k piatkovej predohrávke 16. kola anglickej Championship, v ktorej Blackburn Rovers vyzval Preston North End. Zápas môžete sledovať od 11:30 na PS1 spolu s Karolom Jakubovičom.

Karol vás bude sprevádzať aj priamym prenosom z tejto súťaže o 13:25 na PS1. V ňom sa stretnú aktuálne ôsmy Sunderland s pätnástym Birminghamom. Tímy síce v tabuľke delí až sedem priečok, no len štyri body. Ostatné výsledky oboch výberov nie sú ideálne. Čierne mačky ukončili sériu troch prehier výhrou nad Norwichom a remízou na trávniku Swansea, hostia po výhre nad WBA trikrát po sebe prehrali a v minulom kole doma remizovali s Ipswichom. Body sa zídu obom…

O 14:55 sa na PS2 presunieme do Serie A. Už sedem zápasov na výhru čakajúce Lecce privíta milánske AC, ktoré má za sebou tiež veľmi nevydarené obdobie, no na Stadio Comunale Via del Mare pricestujú jeho hráči nabudení výhrou na PSG v Lige majstrov. Navyše, hosťom sa proti tomuto tímu zvykne dariť, naposledy sa Lecce tešilo z výhry nad AC v roku 1997!

Pre priaznivcov Bundesligy máme v programe duel Augsburgu s Hoffenheimom. Domáci sa vďaka siedmim bodom z predchádzajúcich troch zápasov posunuli v tabuľke na dvanáste miesto a radi by šli ešte vyššie. Hostia majú za sebou vyradenie z pohára, o ktoré sa postaral Dortmund a následne domácu, tentokrát ligovú prehru s Leverkusenom. Ako tím, ktorý v tejto sezóne vyhral všetky ligové súboje na ihriskách súperov, si pôjde po tri body aj tentokrát. Štartujeme o 15:25 na PS1, komentuje Filip Mentel.

O futbalovú bodku za sobotou sa postará LaLiga, kde budeme svedkami súboja tímov zo stredu tabuľku. Dvanásta Osasuna v ňom vyzve desiate Las Palmas. Kým domáci majú za sebou dva zápasy bez bodov, hostia okrem úspechu v pohári zaznamenali dve výhry aj v lige. Svoju dobrú formu budú chcieť potvrdiť aj na Estadio El Sadar. Priamy prenos vám ponúkneme od 18:25 na PS1, od mikrofónu sa vám prihovorí Stanley Suvák.