Bundesligová bitka o pohárovú Európu

V nedeľu sa na PREMIER SPORT vrátime k zápasu anglickej Championship a naživo budeme sledovať súboje tímov, ktoré sa v Bundeslige usilujú o miestenku do európskych pohárov.

Bojujú miestenky do pohárovej Európy, no ich výsledky v predchádzajúcich kolách tomu príliš nezodpovedajú. Union v ostatných štyroch dueloch nezvíťazil ani raz a do tabuľky si pripísal len tri body za remízy. Frankfurt po prehre v Kolíne síce doma zdolal Brémy, no odvtedy prehral v Lipsku a len remizoval s Wolfsburgom a Stuttgartom. DOmácim tak v bitke o Ligu majstrov šliape na krk Freiburg, ktorý je len o skóre piaty, Eintracht má zas na šiestom mieste so zápasom k dobru len dvojbodový odstup od vlkov. Body tak potrebujú obaja, v predchádzajúcich štyroch vzájomných meraniach síl ale vždy platilo pravidlo môj dom, môj hrad, hoci až trikrát sa hral vo Frankfurte. Priamy prenos na PS1 so začiatkom o 15:25 komentuje Stano Suvák.

O 17:30 sa na PS1 vrátime k sobotňajšiemu zápasu 38. kola Championship, v ktorom vyzval Middlesbrough, ktorý naháňa priamu miestenku do Premier League, na svojom štadióne Preston North End.

Od 19:25 sa na PS1 opäť vrátime do Bundesligy. V tabuľke ôsmy Mainz privíta na svojom štadióne piaty Freiburg. Domáci sa v posledných kolách rázne prihlásili do boja o pohárovú Európu, keď štyrikrát vyhrali a raz remizovali a na šiesty Frankfurt strácajú už len štyri body. Podobne rozbehnutý sú však aj hostia, za ostatných päť kôl nazbierali 11 bodov z 15 možných a ani raz neprehrali. Od miestenky do Ligy majstrov ich delí už len horšie skóre, v prípade akéhokoľvek bodového zisku v Mainzi sa však po zaváhaní Lipska s určitosťou posunú už do prvej štvorky. Atraktívny súboj vo forme hrajúcich tímov vám od mikrofónu sprostredkuje Stano Suvák.