Šance Middlesbrough na návrat do PL dostávajú trhliny (Championship 43. kolo)

Druhá najvyššia futbalová súťaž v Anglicku s názvom Championship pokračovala na veľkonočný pondelok súbojmi 43. kola.

V jednom z ťahákov sa proti sebe postavili dva tímy bojujúce o miestenku minimálne do play-off o Premier League. Na Riverside Stadium sa stretli Middlesbrough FC, ktorý bol len dva body od postupovej baráže, a v tabuľke tretí Huddersfield.

Domáci si svoje nádeje na návrat medzi anglickú elitu znížili už výsledkami v predchádzajúcich troch zápasoch, z ktorých získali jediný bod, hoci treba uznať, že nastúpili aj proti dvojici najlepších tímov tohto ročníka.

A svoju bilanciu si nevylepšili ani proti Huddersfieldu. Hostia sa ujali vedenia v 41. minúte zásahom Sarra a plný bodový zisk potvrdili po hodine hry zásluhou Rhodesa. Teriéri vďaka tomu stiahli stratu na druhý Bournemouth na jediný bod, majú však odohrané o tri zápasy viac.

Derby County po nečakanom domácom úspechu s Fulhamom vyzvalo ďalší klub z Londýna v nádeji, že zvýši svoje šance na záchranu v Championship. Až do záverečných minút siahali barani aspoň na bod. V 88. minúte im pokazil radosť domáci záložník Luke Amos.

V poslednom stretnutí pondelkového programu Championship sme videli šláger, ktorý mal jednoznačný priebeh. Hlavnou postavou duelu Nottingham Forest – West Bromwich Albion bol Darnell Furlong. 26-ročný obranca hostí dostal v priebehu troch minút dve žlté karty. Druhú inkasoval za hru rukou v pokutovom územi. Domáci využili dvojitý trest dokonale.

Nedovolený zákrok potrestal z pokutové kopu Brennan Johnson. O štyri minúty neskôr viedli domáci už 2:0. Poistku pridal talentovaný záložník Ryan Yates. Do prestávky nakoniec išli futbalisti Nottinghamu s trojgólovýjm náskokom. Na 3:0 zvýšil skúsený Jack Colback.

V druhom polčase si Nottingham pohodlný náskok s prehľadom udržal. V nadstavenom čase navyše pridal aj štvrtý gól. Skóre uzatvoril Sam Surridge. Domáci dokráčali k dôležitému víťazstvu, vďaka ktorému si upevnili 5. miesto v tabuľke. West Bromwich klesol na 12. miesto Championship a postup do play-off je veľmi nepravdepodobný.