Championship vrcholí. Tretí vyzve štvrtého

O mimoriadne atraktívnu bitku sa v 44. kole anglickej Championship postarajú Luton Town a Middlesbrough.

Séria dobrých výsledkov v kombinácii s viacerými zaváhaniami Middlesbrough vystrelila Luton Town na tretiu priečku tabuľky práve pred Boro. Domáci aktuálne ťahajú v lige šnúru jedenástich zápasov bez prehry, počas ktorej sedemkrát vyhrali a štyri razy si body delili.

Hostia po katastrofálnom vstupe do sezóny ani len nesnívali o tom, že v jej závere budú v hre o postup do Premier League. Dokonca to vyzeralo, že ešte poriadne podkúria Sheffieldu United a vybojujú si priamy postup. Tri zaváhania v úvode apríla ich však o túto šancu pripravili. Teoretická nádej ešte síce stále je, zverenci Michaela Carricka sa však zrejme sústredia najmä na to, aby predstihli svojho dnešného súpera a vybojovali si do play-off najvýhodnejšiu pozíciu.

Hráči bývalého lodivoda Blackburnu Anthonyho Mowbraya sa jej však nevzdajú len tak ľahko. Na Boro to navyše doma vedia, vyhrali šesť predchádzajúcich meraní síl pred vlastnými fanúšikmi a naposledy s ním neuspeli ešte v roku 1974.

Zaujímavý súboj okorení aj duel kanonierov oboch tímov. Domáci Carlton Morris je s 19 zásahmi tretím najlepším zakončovateľom tohto ročníka, hosťujúci Chuba Akpon kráča s 28 zásahmi suverénne za titulom najlepšieho strelca.

Priamy prenos štartuje o 20:55 na PREMIER SPORT 1, komentovať bude Karol Jakubovič.

Ak by ste hľadali futbalový program aj na popoludnie, pustite si PREMIER SPORT 1 aj od 16:35. V tomto čase vám ponúkneme záznam semifinálovej bitky King’s Cupu medzi Al Ittihad a Al Hilal. Komentuje Martin Petro.