Diabli zavítajú do Villa Parku, záchranársky duel v Newcastli

Premier League nám v sobotu okrem šlágra kola ponúkne ďalšie tri atraktívne duely. Zavítame do Newcastlu, Birminghamu, a tiež do Wolverhamptonu. 

Zrak fanúšikov sa pomaly, ale isto začína upierať na St. James’ Park. Predposledný Newcastle United odštartoval počas zimného prestupového obdobia prestavbu kádra, ktorá má nielen bojovať o záchranu, ale v budúcnosti aj o pohárové priečky.

Prvou posilou nového trénera Eddieho Howea sa v Newcastli stal Kieran Trippier. Skúsený 31-ročný bek sa vracia do Premier League z Atlética Madrid po troch rokoch. Odchovanec Manchestru City zanechal v Anglicku najväčšiu stopu v Burnley, väčšina fanúšikov si ho však pamätá z pôsobenia v Tottenhame.  

O pár dní neskôr zatienil Trippierov príchod Chris Wood, ktorý prišiel do Newcastlu z Burnley za 20 miliónov libier. Niektorí fanúšikovia sú z tohto príchodu mierne sklamaní, pretože do ofenzívy pravdepodobne očakávali zvučnejšie meno.  

30-ročnému Novozélanďanovi by ale rozhodne mali dať šancu. V posledných štyroch sezónach strelil vždy minimálne 10 gólov. Vedenie Newcastlu navyše lišiackym spôsobom oslabilo rivala v boji o záchranu.

Týmito dvomi prestupmi to navyše ani zďaleka nekončí. Nové vedenie má na zozname ďalšie zaujímavé mená, ktoré hodlá priviesť do konca januárového prestupového obdobia.  

Newcastle United dostane v najbližšom stretnutí obrovskú príležitosť uniknúť zo zostupového pásma, v ktorom sa nachádza od samotného úvodu sezóny. Do Newcastlu zavíta sedemnásty Watford, ktorý v doterajšom priebehu síce nazbieral o dva body viac, ale momentálne má ešte horšiu formu, ako The Magpies. 

V rovnakom čase sa bude o body bojovať aj vo Wolverhamptone. Na Molineux Stadium zavíta dobrými výsledkami povzbudený Southampton, ktorý sa chce predrať do prvej desiatky Premier League. 

S vlkmi to však nebude jednoduché, aktuálne im po troch zápasoch bez prehry patrí vynikajúce ôsme miesto v tabuľke. Wolves nedávno doma dokázali vymazať Chelsea a následne zostreliť Manchester United na Old Trafford. Na svätcov si v domácom prostredí určite budú veriť.  

Nabitý program zakončíme v Birminghame. Villa Park navštívi vyššie spomínaný Manchester United.  

Diabli odštartovali nový rok v podobnom duchu, v akom ukončili ten minulý. Prehra s Wolverhamptonom ukázala, že ani Ralf Rangnick nedokáže robiť za krátky čas zázraky. 

United potrebujú výraznú zmenu na viacerých pozíciách. Umiestnenie v prvej štvorke v aktuálnom rozpoložení sa zatiaľ z pohľadu ManUnited javí ako nesplniteľná misia. 

Napätej situácii vôbec nepomáha ani Cristiano Ronaldo so svojimi uplakanými výrokmi. Portugalská superstar sa zrejme snaží pôsobiť na spoluhráčov motivačne, podľa viacerých zdrojov to však má opačný efekt a v kabíne sa už údajne stihli vytvoriť dva znepriatelené tábory. Nemusí to byť ďaleko od pravdy, pretože diabli na ihrisku často pôsobia dojmom, ako keby hrali sami proti sebe.  

Pokiaľ sme vyzdvihli nákupy Newcastlu, nemôžeme nespomenúť prvé vydarené prestupové obdobie Stevena Gerrarda v Premier League. Ikona Liverpoolu je na lavičke Aston Villy iba niekoľko týždňov a už je jej rukopis poznať. Villans majú podľa všetkého v blízkej budúcnosti veľké ambície, ktoré potvrdili príchodom Philippa Coutinha z Barcelony a Lucasa Digneho z Evertonu. Diablov čaká ďalší náročný test.  

Program 22. kola Premier League 
PS1 Manchester City – Chelsea 
PS1 Newcastle United – Watford FC (M. Lukáč) 
PS2 Wolverhampton Wanderers – Southampton FC 
PS1 Aston Villa – Manchester United (M. Lukáč)