Sheffield hlási útok na play-off

Anglická Championship odštartuje už v piatok večer zaujímavým súbojom v Birminghame. Domáce City plánuje o body okradnúť Sheffield United, ktorý chce natiahnuť víťaznú sériu na tri zápasy. 

V predchádzajúcich dvoch kolách si šable poradili s Lutonom a Peterborough, vďaka čomu poskočili na 11. miesto tabuľky. Na šieste miesto, ktoré zaručuje postup do play-off strácajú len šesť bodov. 

V porovnaní s ostatnými rivalmi navyše futbalisti Sheffieldu odohrali o dva, dokonca až o tri zápasy menej. To znamená, že môžu ešte v závere ročníka poriadne zamiešať postupovými kartami. 

Na niečo podobné môžu futbalisti Birminghamu zabudnúť. Odohrali o tri zápasy viac, ako hráči Sheffieldu, napriek tomu majú až o desať bodov menej. Ich cieľom do konca sezóny bude nazbierať také množstvo bodov, ktoré im v predstihu zabezpečí v druhej najvyššej súťaži záchranu. 

Tréner Lee Bowyer bude veriť, že mu v tomto cieli pomôžu nové posily. Juninho Bacuna a Lyle Taylor naskočili do základnej zostavy okamžite po svojom príchode. Druhý menovaný sa v Pride Parku presadil po siedmich minútach pobytu na trávniku a výraznou mierou sa pričinil k remíze s Derby. 

Úvodný zápas víkendového programu bude pre vás od 20:40 na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič

Program 29. kola Championship 
PS1 14:25 Birmingham City – Sheffield United (komentuje K. Jakubovič)