Liverpool privíta nováčika, West Ham vyzve Leeds

Ani 22. kolo anglickej Premier League nebude po víkende kompletné. Okrem súboja v Burnley sa kvôli covidu odložil aj jeden z najatraktívnejších zápasov kola. Severolondýnske derby sa zatiaľ odkladá na neurčito. Dnes sa preto spoločne pozrieme iba na dva prvoligové štadióny. 

Väčšina futbalových fanúšikov dá pravdepodobne prednosť duelu na Anfield Road. Liverpool sa aj bez Mohameda Salaha a Sadia Maného pokúsi využiť zakopnutie Chelsea, ktorá včera podľahla lídrovi tabuľky na Etihad Stadium najtesnejším gólovým rozdielom. 

The Reds strácajú na Manchester City v tejto chvíli priepastných 14 bodov. Okrem dnešného zápasu s Brentfordom majú ešte jednu dohrávku k dobru. Oba zápasy musia bezpodmienečne vyhrať, inak bude návrat na anglický futbalový trón prakticky nemožný. 

Za posledné týždne toho zverenci Jurgena Kloppa navyvádzali až-až. V posledných troch kolách získali iba dva body. Okrem remíz s Tottenhamom a Chelsea podľahli Leicesteru. Ďalšie straty si už červení jednoducho nemôžu dovoliť.  

Nováčik zažíva veľmi úspešnú premiéru medzi anglickou futbalovou smotánkou. Brentfordu aktuálne patrí sympatické 13. miesto v tabuľke a mohlo to byť ešte lepšie, keby včielky z posledných štyroch stretnutí neprehrali tri. Obzvlášť posledná prehra na Southamptone (1:4) im mohla podkopať sebavedomie.  

Zápas Liverpoolu určite nebudú sledovať fanúšikovia West Hamu United. Ich miláčikovia totiž privítajú v domácom prostredí Leeds United a pokúsia sa natiahnuť víťaznú sériu na štyri stretnutia.  

Vďaka trom víťazstvám v rade sa kladivári vrátili do prvej štvorky súťaže. Odohrali však o jeden duel viac ako Arsenal, ktorý stráca iba dva body a preto sa s tým The Hammers nemôžu uspokojiť. Utrápený Leeds United jednoducho musia zdolať. The Whites to však nikdy nikomu napriek mizernej forme neuľahčia.  

V minulom kole si navyše zverenci Marcela Bielsu pripísali dôležitý triumf s rivalom v boji o záchranu. Na Elland Road zdolali Burnley 3:1 a navýšili svoj náskok na záchranu na šesť bodov.

Program 22. kola Premier League 
PS1 West Ham United – Leeds United (M. Lukáč) 
PS2 Liverpool FC – Brentford FC