V sobotu sme na PREMIER SPORT ponúkli štyri futbalové prenosy, v nedeľu pridáme ešte dva naviac.

Odštartujeme už o 11:00 na PS1, kedy sa vrátime k sobotňajšiemu duelu anglickej Championship medzi Preston North End a Blackburnom. Od mikrofónu vás bude sprevádzať Karol Jakubovič.

Od 12:55 zostaneme na PS1 s Karolom v druhej najvyššej anglickej súťaži, tentokrát už naživo zavítame na The Hawthorns, kde budeme svedkami bitky dvoch ašpirantov na miestenku do play-off o Premier League. Domáci West Bromwich, ktorý s dvomi zápasmi k dobru stráca na top šestku len dva body, privíta Sunderland, ktorého odstup so zápasom k dobru je trojbodový. Pôjde teda o veľa…

O 14:55 sa na PS1 spolu s Martinom Petro o slovo prihlási talianska Serie A. V nej sa proti sebe postavia trinásta Monza, ktorá naposledy dobyla San Siro po výhre nad Interom Miláno, a deviata Fiorentina, ktorá v lige neprehrala už osem zápasov v rade a stále sníva svoj sen o pohárovej Európe.

Odskočíme si aj do Škótska, kde od 17:25 na PS1 dôjde na súboj tabuľkových susedov. Tretí Aberdeen so sériou šiestich výhier v rade privíta na Pittodrie Stadium druhý Glasgow Rangers. Komentovať bude Filip Mentel.

Priaznivci Serie A zrejme uprednostnia od 17:55 na PS2 stretnutie AC MilánoLecce. Domáci sa pri zamotanej situácii v boji o pohárovú Európu stále nevzdávajú šance na Ligu majstrov, od ktorej ich delia len tri body, pozor si však musia dať aj na svojich prenasledovateľov, Inter aj Atalanta sú stále na dostrel. Lecce bojujú naopak o udržanie. Od pásma zostupu ich delia len dva body a tak každý ďalší naviac môže mať nakoniec mimoriadnu cenu.

O bodku za bohatým nedeľňajším programom dá súboj nemeckej Bundesligy. V ňom sa od 19:25 pod drobnohľadom Filipa Mentela stretnú desiata Borussia M´gladbach, ktorú od šance na pohárovú Európu delí deväť bodov, s tretím Unionom Berlín. Na ten sa tlačia s odstupom bodu Lipsko a dvoch Freiburg a zároveň sa mu o motiváciu svojimi zaváhaniami stará druhý Bayern, ktorého manko sa v prípade úspechu Berlínčanov zmenší na štyri body.