Futbalový výlet do Anglicka a Talianska

V nedeľu navštívime na PREMIER SPORT 1 štadióny v Anglicku a Taliansku.

O 12:55 sa v rámci 30. kola Championship proti sebe postavia tímy zo stredu ligového pelotónu, Middlesbrough po domácej ligovej remíze s Rotherhamom a pohárovom výprasku 1:6 na Stamford Bridge vyzve Sunderland, ktorý v minulom kole výhrou nad Stoke City ukončil trojzápasovú sériu prehier. V októbri minulého roka sa vo vzájomnom zápase tešilo po jasnom triumfe 4:0 Boro, či tri body získané v Sunderlande potvrdí aj doma, sa dozvieme s Karolom Jakubovičom.

V talianskej Serie A najskôr od 14:55 zavítame pod Vezuv, kde obhajca titulu, no aktuálne až deviaty tím tabuľky SSC Neapol, privíta o záchranu bojujúci Hellas Verona v kádri aj s duom Slovákom Ondrejom Dudom a Tomášom Suslovom. Vo Verone sa z triumfu 3:1 tešil Neapol a v súboji Slovákov budú Lobotkovci favoritom aj v odvete. Komenntuje Filip Mentel.

O jeden z ťahákov dnešného programu sa 17:55 postarajú Atalanta a Lazio. Domácim patrí v tabuľke štvrtá priečka, Rimania sú o tri miesta nižšie. Atalanta nenašla vo všetkých súťažiach premožiteľa už šesť zápasov, z ktorých až päť vyhrala, Lazio po sérii piatich víťazstiev neuspelo v Superpohári s Interom a následne v lige doma remizovalo s Neapolom 0:0. Prvé tohtosezónne stretnutie priniesol až päť gólov, z výhry sa po výsledku 3:2 tešilo Lazio a my budeme aj so Stanleym Suvákom veriť, že podobnú gólovú porciu ponúknu tímy aj tentokrát.

Nedeľňajší program uzavrieme hneď po skončení prenosu z Bergama (od cca 19:55) v Barclays Women’s Super League. S Tomášom Kotlárikom sa pozrieme na Kingsmeadow, kde rozbehnutá londýnska Chelsea privíta liverpoolsky Everton. Kým domáce sú líderkami súťaže a na konte majú momentálne sedem výhier v rade vo všetkých súťažiach, hostky delí len päť bodov od pásma zostupu a na víťazstvo čakajú tri stretnutia. Zatiaľ posledná návšteva Evertonu na tomto štadióne skončila neslávne, Liverpoolčanky sa domov vracali s prídelom 0:7.