Futbalový výlet do Anglicka, Nemecka a Španielska

V sobotu navštívime na PREMIER SPORT 1 štyri futbalové štadióny.

Program dňa odštartujeme v The Coventry Building Society Arene, kde v rámci 28. kola anglickej Championship Coventry City privíta Norwich. Domácim sa aktuálne vôbec nedarí, zo štyroch predchádzajúcich ligových duelov získali jediný bod a z FA Cupu ich vyradil účastník piatej ligy Wrexham.

O moc lepšie sa ale nedarí ani Norwichu. Po štyroch ligových dueloch bez výhry (1R 3P) a vyradení z FA Cupu Blackburnom si kanáriky napravili chuť minulý víkend v zápase s Prestonom, ktorý na jeho ihrisku porazili 4:0.

Súboj pätnásteho tímu tabuľky so siedmim môžete sledovať od 13:25, komentátorom bude Karol Jakubovič.

Od 15:25 sa s Filipom Mentelom presunieme do Berlína, kde domáci Union vyzve Hoffenheim. Ešte donedávna líder nemeckej Bundesligy začal v závere jesene strácať (posledné tri zápasy skončil s bilanciou 1 remíza a 2 prehry) a postupne sa prepadol na piatu priečku tabuľky. Náladu si jeho hráči vylepšili v zimnej príprave, v ktorej vyhrali všetkých päť zápasov.

Čakanie jedenásteho Hoffenheimu na výhru ale trvá ešte dlhšie. TSG sa naposledy tešil z troch bodov ešte v polovici októbra, odvtedy raz remizoval a štyrikrát prehral. V prvom jarnom kole tak budú chcieť získať všetky body oba kluby.

Podvečer od 18:25 zavítame do hlavného mesta Španielska, kde si sily zmerajú domáce Atlético a Real Valladolid. Obom tímom patrí štvrté miesto, zverencom Diega Simeoneho zhora, hosťom zdola. Kým domáci potrebujú body v boji o miestenku do Ligy majstrov, Valladolid v boji o udržanie sa v súťaži.

Rovnako ako pri predchádzajúcich dvojiciach, aj pri tejto platí, že ich aktuálna forma má ďaleko od ideálu. Madridčania získali z predchádzajúcich piatich ligových duelov len jedinú výhru a k tomu po dve remízy a prehry, hostia natiahli minulý víkend svoju sériu bez bodu už na štyri stretnutia. Kto z nich bude mať viac dôvodov na radosť zistíme v spoločnosti Stana Suváka.

Bodku za sobotňajším futbalovým programom na PREMIER SPORT 1 dá záznam dnešného popoludňajšieho zápasu anglickej Championship, v ktorom na seba narazia devätnásty Birmingham a trinásty Preston North End. Štartujeme o 20:30, od mikrofónu sa vám prihovorí Karol Jakubovič.