Jeden tri, druhý osem zápasov. Uvidíme koniec negatívnej série?

Lecce ukončilo jesennú časť Serie A a odštartovalo tú jarnú nad očakávania.

Po remíze na trávniku Udinese a cennom triumfe nad Atalantou si na začiatku januára priplo na opasok aj skalp ďalšieho tímu z vrchných priečok tabuľky Lazia. V predminulom kole navyše obralo po remíze o body aj milánske AC. Proti priamym konkurentom v boji o záchranu to však už také ideálne nie je, po remíze proti Spezii naposledy prehralo na ihrisku Verony. Čakanie na plný bodový zisk v podaní Lecce tak trvá už tri zápasy. A v piatok večer bude mať ideálnu príležitosť na jeho ukončenie.

Na Stadio Comunale Via del Mare sa totiž predstaví Salernitana. Tá je v tabuľke síce s dvojbodovým odstupom len o dve priečky nižšie, no jej ligová séria zápasov bez výhry je už na čísle osem. Priam katastrofálne vyznieva jej bilancia v jarnej časti, zo štyroch zápasov získala jediný bod s celkovým skóre 4:13. Treba však priznať, že stála proti súperom z hornej polovice tabuľky – AC Miláno, FC Turín, Atalanta a Neapol. A práve tím z Bergama sa najvýraznejšie postaral o tak negatívne skóre, keď do siete Salernitany „nasúkol“ hneď osem kúskov.

Výsledky Salernitany tak môžu byť čiastočne zavádzajúce, no ani v prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne proti Lecce veľa vody nenamútila. Doma prehrala 1:2 a tak jej aj v odvete patrí pozícia outsidera.

Priamy prenos štartuje o 20:40 na PREMIER SPORT 1, komentuje Robo Kmeťo.