Súboje o body, ktoré môžu mať cenu zlata

Dvakrát anglická Championship a dvakrát španielska LaLiga. To je futbalová ponuka PREMIER SPORT 1 na túto nedeľu.

Futbalovú nedeľu odštartujeme na Vicarage Road. Od 11:00 v zázname sobotňajšieho duelu anglickej Championship vyzve Watford Birmingham. Komentuje Filip Mentel.

O 12:55 sa s Filipom už naživo pozrieme do The Den. Millwallu v minulej sezóne tesne ušiel postup do play-off o Premier League, Leeds spomedzi elity vypadol. Vstup do novej sezóny si oba kluby predstavovali určite inak, domáci sú aktuálne šestnásti, hostia ešte o dve priečky nižšie. Body sa tak zídu obom.

Popoludnie bude patriť LaLige. Najskôr navštívime Villarreal, ktorý na svojom štadióne privíta Almeriu. Domáci nazbierali v štyroch doterajších zápasoch len tri body, hostia získali len jediný. Favoritom je žltá ponorka, ktorá v predchádzajúcich dvanástich vzájomných súťažných zápasoch neprehrala ani raz. Štartujeme o 16:10, komentuje Stano Suvák.

Spolu so Stanleym sa o 18:25 presunieme do Sevilly, kde trápenie domáceho FC pokračuje aj v tejto sezóne. K neúspechu vo finále Superpohára UEFA pridali Sevillčania tri prehry aj v LaLige a v tabuľke sú bez bodu poslední. Las Palmas však rovnako nemá veľa dôvodov na radosť. Na konte má o jeden zápas a o dva body viac. A proti Seville sa mu nezvykne dariť – z predchádzajúcich piatich ligových a jedného prípravného zápasu si odniesol šesť prehier.