Kohúti si chcú napraviť chuť v atraktívnom derby

V nedeľu sa v Anglicku zastaví čas. Okrem šlágra kola na Old Trafford je na programe aj súboj o Londýn medzi West Hamom a Tottenhamom.

Na súboj víkendu sa naladíme atraktívnym londýnskym derby. Na Olympijskom štadióne si pomerajú sily dvaja rivali, ktorí túžia po pohárovej Európe. West Ham United sa o dôležité body pobije s Tottenhamom Hotspur.

Londýnske mužstvá delí pred vzájomným zápasom iba jeden bod, čo duelu len pridáva na atraktivite. Spurs dokázali v posledných dvoch kolách bodovať naplno. Po Aston Ville si dokázali tesne poradiť aj s Newcastlom United. Chuť si však pokazili v Európskej konferenčnej lige UEFA, kde podľahli holandskému Vitesse 0:1.

To však nebolo až takým prekvapením, pretože Nuno Espirito Santo dal v európskom zápase veľký priestor náhradníkom, zatiaľ čo opory pošetril.

Kladivári po prehre v ďalšom londýnskom derby s Brentfordom dokázali zdolať nepredvídateľný Everton. Do pohárovej Európy sa prebojovali prvý raz v histórii, a preto to berú trochu zodpovednejšie. Naposledy zdolali v Európskej lige rozdielom triedy Genk a poistili si vedenie v skupine H. Oporám West Hamu dnes ale môžu chýbať potrebné sily.

Program 9. kola Premier League 
PS1 14:55 West Ham United – Tottenham Hotspur (komentuje M. Lukáč)
PS1 17:00 Manchester United – Liverpool (K. Jakubovič)

Záznamy
PS1 9:05 Crystal Palace – Newcastle (M. Lukáč)
PS1 11:00 Leeds United – Wolverhampton (K. Jakubovič)