Kto postúpi do Wembley?

V stredu večer je na programe odvetný semifinálový zápas play-off v League Two. Mansfield Town sa pokúsi zužitkovať náskok z prvého zápasu. V domácom prostredí zdolal Northampton Town 2:1. 

Inkasovaný gól v závere stretnutia však môže hráčov Mansfieldu mrzieť. Na Sixfields Stadium to bude ešte veľmi zaujímavé. Domácich futbalistov bude hnať dopredu dvanásty hráč v podobe fanúšikov.  

Víťaz sa vo Wembley stretne s jedným z dvojice Port Vale – Swindon Town. V druhom semifinále sa zrodil rovnaký výsledok ako v Mansfielde, o niečo bližšie k londýnskemu finále má pred odvetou Swindon.  

Hráči Northamptonu vstúpili na rozdiel od ostatných do play-off sklamaní. Priamy postup do League One im ušiel iba o skóre. Osudná sa im napokon stala remíza v predposlednom kole na štadióne vicemajstra z Exeteru. Do vyraďovacej fázy napriek tomu vstúpili ako tím s najlepšou formou.  

To ale v play-off nerozhoduje, začína sa od znova. V takýchto dôležitých súbojoch často zohrá kľúčovú úlohu sebavedomie a morálka hráčov. Zatiaľ čo futbalisti Northamptonu prežili po zápasoch základnej časti sklamanie, hráči Mansfieldu ostali v eufórii. Do play-off sa dostali v poslednom kole vďaka remíze s Forest Green, celkovým víťazom štvrtej najvyššej futbalovej súťaže v Anglicku.  

V troch vzájomných súbojoch aktuálneho ročníka vždy zvíťazil domáci tím. Northampton sa pokúsi túto sériu predĺžiť a za podpory oddaných fanúšikov zvrátiť semifinále vo svoj prospech a postúpiť do Wembley.  

Priamy prenos zo semifinálového zápasu Northampton Town – Mansfield Town vysielame o 20:40 na PREMIER SPORT 1. Duel bude pre Vás komentovať Karol Jakubovič. 

Program League Two – 2. semifinále
PS1 20:40 Northampton Town – Mansfield Town (komentuje K. Jakubovič)