Schladí líder vášne Sheffieldu?

O nedeľný predkrm sa postará futbalová lahôdka z League One. Na programe je šláger 33. kola.

Líder tabuľky zavíta na štadión Sheffieldu Wednesday, ktorý sa v posledných týždňoch dostal do obdivuhodnej formy. Sovy vyhrali štyri stretnutia v rade a oživili svoje nádeje na návrat do Championship. 

Formu potvrdili najmä naposledy, keď doma dokázali zdolať silný Wigan Athletic. Pred dnešným duelom figuruje Sheffield na 8. mieste tabuľky. Na šiesty Plymouth stráca iba jeden bod.  

Lepšiu formu v tretej najvyššej futbalovej súťaži v Anglicku má len Rotherham United. Po piatich víťazstvách v rade disponuje šesťbodovým náskokom práve pred vyššie spomínaným Wiganom.  

Dnes si však budú musieť zverenci Paula Warna poradiť s vynikajúcou defenzívou domácich, ktorá v posledných štyroch ligových kolách neinkasovala ani raz.  

Prvý vzájomný súboj v aktuálnom ročníku skončil 2:0 v prospech Sheffieldu. Pre mnohých bude miernym favoritom zápasu hosťujúci Rotherham, Sheffield však herne i výsledkovo ožil a v domácom prostredí dokáže zdolať kohokoľvek, čo naposledy do bodky potvrdil. V každom prípade sa máme na čo tešiť. 

Zápas bude pre vás od 12:55 na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič

Program 33. kola League One 
12:55 PS1 Sheffield Wednesday – Rotherham United (komentuje K. Jakubovič)