Leeds navštívi štadión nováčika, Villans privítajú West Ham

Anglická Premier League pokračuje dvomi zaujímavými stretnutiami 10. kola.

V úvodnom stretnutí dnešného premierleagového programu zavítame na Carrow Road. Kanárikovia privítajú v domácom prostredí nepredvídateľný Leeds United.

Snaha Norwichu City o prvé víťazstvo bude pokračovať v nedeľu popoludní. Nováčik je na poslednom mieste tabuľky, v doterajšom priebehu získal iba dva body za dve remízy.

Zverenci Marcela Bielsu na tom nie sú o nič lepšie. Leeds United figuroval pred desiatym kolom až na 17. mieste tabuľky. Z deviatich zápasov dokázali The Whites vyhrať iba jeden.

Naposledy sa podelili na Elland Road s vlkmi z Wolverhamptonu. Aj bod mal pre nich napokon cenu zlata. Až vo štvrtej minúte nadstaveného času zachránil Leeds Rodrygo.

Norwich City je príliš silný na Championship, ale príliš slabý na Premier League. V najprestížnejšej futbalovej lige na svete sa dokázal naposledy udržať v sezóne 2013.

V Premier League sa tieto dve mužstvá naposledy stretli v máji 1995. Vtedy sa z tesného víťazstva 2:1 radovali futbalisti Leedsu. Rivali sa odvtedy ale pravidelne stretávali v druhej najvyššej súťaži, kde boli súboje spravidla veľmi vyrovnané.  The Whites sa ale na Carrow Road pomerne darilo. V Norwichi prehrali iba jeden zápas z posledných piatich.

Následne sa presunieme do Villa Parku v Birminghame, kde uvidíme atraktívny súboj Aston Villy s West Hamom United.

Vínovočervení proti vínovočerveným. Kým Aston Ville sa zatiaľ napriek veľkým letným nákupom želaného postavenie v súťaži dosiahnuť nedarí, kladivári z West Hamu pokračujú v trende z minulej sezóny a držia sa na dostrel najlepších tímov súťaže.

Misky váh sú zatiaľ jemne naklonené na stranu Villans, ktorí vyhrali 13 zápasov, teda o dva viac ako The Hammers. Až 20 súbojov sa skončilo nerozhodne.

Okrem výrazne lepšej pozície v tabuľke hovorí v prospech hostí aj úspešnosť v predchádzajúcich dueloch. Aston Villa totiž nedokázala nájsť recept na West Ham už vyše šesť rokov, počas ktorých trikrát remizovala a až štyrikrát prehrala. V minulej sezóne v oboch prípadoch, vonku 1:2 a doma dokonca 1:3.

Program 10. kola Premier League 
PS1 14:55 Norwich City – Leeds United
PS1 17:25 Aston Villa – West Ham United
Oba zápasy komentuje Matúš Lukáč.