Leicester si poradil s nováčikom, Tottenham preskočil West Ham (Premier League 30. kolo)

V anglickej Premier League boli na programe dva zápasy 30. kola.

Na King Power Stadium privítal Leicester City ligového nováčika z Londýna. Foxes využili výhodu domáceho prostredia a Brentford zdolali 2:1. Oba góly domáci zaznamenali ešte v prvom polčase. Kontaktný gól strelil až v 85. minúte Yoane Wissa. Leicester poskočil na 10. miesto Premier League.

Dôležitý súboj sa odohral na hypermodernom Tottenham Hotspur Stadium. Spurs privítali pred vlastnými fanúšikmi mestského rivala a rivala v boji o pohárovú Európu. Súboj s West Hamom pre nich začal viac ako dobre.

Už v 9. minúte prekonal vlastného brankára Kurt Zouma. V 24. minúte už svietilo na ukazovateli skóre 2:0 pre domácich. Na listinu strelcov sa zapísal Heung Min Son. V prvom polčase strelil dôležitý kontaktný gól Mohamed Said Benrahma.

Kladivárom to ale napokon na bodový zisk nestačilo. Po zmene strán strelili druhý gól v zápase Son a bolo vybavené. Tottenham zdolal West Ham 3:1 a vystriedal ho v tabuľke na 5. mieste.