Na UFC 283 dva titulové zápasy a historicky prvá UFC tetralógia

Prvý číslovaný galavečer UFC v roku 2023 UFC 283 sa uskutoční v brazílskom Riu de Janeiro. Ponúkne mimoriadne atraktívnu kartu, na ktorej nájdeme nielen dva titulové zápasy, ale aj súboj Gilberta Burnsa s Neilom Magnym, či vystúpenie Jessicy Andrade,

Veľkú pozornosť púta historická chvíľa v UFC, v najprestížnejšej organizácii MMA budeme po prvý raz svedkami štvrtého vzájomného merania síl Deivesona Figueireda s Brandonom Morenom o titul v mušej váhe. Rivalita medzi držiteľom opasku Figueiredo a dočasným šampiónom Brandonom Morenom nemá v UFC obdobu. V Riu sa proti sebe postavia za tri roky už po štvrtý raz, bilancia predchádzajúcich troch je 1 výhra Figueireda, 1 výhra Morena a 1 remíza.

Hlavným ťahákom noci bude duel, v ktorom sa predstaví domáci Glover Teixeira a jeho trochu nečakaný vyzývateľ Jamahal Hill. Teixeira po pre mnohých kontroverznom nerozhodnom výsledku predchádzajúceho „náhradného“ titulového zápasu medzi Janom Blachowiczom a Magomedom Ankalaevov dostane veľmi rýchlo príležitosť zabojovať o opasok, o ktorú prišiel po vážnom zranení Jiřího Procházku krátko pred ich odvetným titulovým duelom.

Hill je pre viacerých priaznivcov MMA nečakaným účastníkom tohto súboja. Aktuálna sedmička váhy totiž do UFC vstúpila len v roku 2020 a má za sebou iba tri zápasy. V nich však na seba upozornil viac ako výrazne. Po parádnom KO Jimmyho Kruteho a následne aj Johnnyho Walkera ukončil aj Thiaga Santosa.

UFC 283 RIO DE JANEIRO – HLAVNÁ KARTA
Paul Craig vs. Johnny Walker (Light heavyweight)
Jéssica Andrade vs. Lauren Murphy (Flyweight)
Gilbert Burns vs. Neil Magny (Welterweight)
Deiveson Figureiredo vs. Brandon Moreno (Flyweight 5×5)
Glover Teixeira vs. Jamahal Hill (Light heavyweight 5×5)

Priamy prenos na PREMIER SPORT 1 štartuje v nedeľu o 4:00 ráno, sprevádzať vás ním budú Michal Petrgál a Tomáš Kohout.