Nadviaže Everton na posledný úspech? 

Okrem zápasu týždňa vám v nedeľnom programe ponúkame aj ďalší atraktívny súboj z anglickej Premier League. Nádej na umiestnenie v prvej štvorke sa pokúsia oživiť kladivári z Londýna. 

West Ham United privíta v tradičnom premierleagovom súboji zostupom ohrozený Everton a pokúsi sa splniť úlohu favorita. V posledných troch kolách si kladivári v tabuľke výrazne pohoršili. Podľahli Liverpoolu a naposledy aj Tottenhamu a prepadli sa na 8. miesto tabuľky.  

Na šiesty Manchester United, ktorý včera len remizoval s Leicesterom, strácajú The Hammers len tri body, dnes majú veľkú príležitosť k tomu, aby sa na rivala v boji o poháre dotiahli. 

Everton totiž prežíva mizerné obdobie a vôbec mu nepomohla ani zmena trénera. Pod vedením Franka Lamparda vyhrali karamelky iba dva ligové zápasy zo siedmich. Aj preto figurujú až na 17. mieste Premier League a veľmi vážne im hrozí zostup.  

Momentálne má Everton k dobru iba tri body. Utešiť ho môže iba fakt, že v porovnaní s Watfordom odohral až o tri zápasy menej. S ohľadom na formu The Toffees to ale ťažko považovať za výhodu. 

Everton je navyše na štadiónoch súpera najhorší tím v súťaži. Dokázal vyhrať iba jeden zápas z trinástich. Pred rokom ale dokázal na West Hame bodovať naplno. Tri body na Olympic Stadium zabezpečil pre karamelky Dominic Calvert-Lewin.  

V prvom vzájomnom zápase aktuálneho ročníka uspel rovnakým pomerom West Ham. V Goodison Parku vsietil jediný gól taliansky stopér Angelo Ogbonna. Favoritom budú kladivári aj dnes. 

Súboj tradičných anglických celkov vám ponúkneme v priamom prenose na PREMIER SPORT 1 o 14:55. Duel bude pre vás komentovať Matúš Lukáč.  

Program 31. kola Premier League
PS1 West Ham United – Everton (komentuje M. Lukáč)
PS1 Tottenham Hotspur – Newcastle United (K. Jakubovič, M. Lukáč)