Naháňačka o škótsky titul pokračuje

Škótska Premiership cez víkend pokračuje súbojmi 25. Kola. Do akcie sa vracajú obaja najväčší ašpiranti na zisk ligového titulu.  

Celtic a Rangers si minulý víkend pomerali sily v priamom súboji. V prestížnom Old Firm Derby sa po dlhej dobe radovali z víťazstva hráči Celticu. V domácom stánku zostrelili odvekého rivala rozdielom triedy a prepracovali sa do čela Premiership. 

Fantastický zápas z osobného hľadiska prežil najmä Japonec Reo Hatate, ktorý vo svojom prvom derby zaznamenal dva góly. Celtic sa pokúsi na vynikajúci výkon z minulého kola nadviazať už dnes na štadióne štvrtého Motherwellu a potvrdiť vynikajúcu formu. 

Kelti prehrali v lige naposledy v septembri. Odvtedy ťahajú fantastickú 18-zápasovú šnúru bez prehry, počas ktorej stratili body len dvakrát. Na prvom mieste tabuľky sú zaslúžene. 

Aj futbalisti Motherwellu prežívajú vynikajúcu sezónu, v posledných týždňoch sa im ale prestáva dariť. V lige nevyhrali ani jeden zápas z posledných štyroch, vďaka čomu stratili kontakt s tretím Hearts. Na Celtic strácajú pred dnešným vzájomným zápasom priepastných 24 bodov. 

Šťastie a forma opustili v poslednom období aj zverencov Giovanniho van Bronckhorsta. Rangers vyhrali iba jeden zápas z posledných štyroch. Naposledy navyše utŕžili po viac ako dvoch rokoch prvú, ale za to veľmi nepríjemnú prehru v Old Firm Derby. Sebavedomie hráčov išlo jednoznačne dole. 

To budú chcieť využiť srdiečka z Edinburghu, ktoré prežívajú návrat do najvyššej súťaže ako zo sna. Heart Of Midlothian neohrozene okupuje tretiu pozíciu a mieri do európskych pohárov. 

V tejto sezóne už futbalisti Hearts dokázali slávnejších Rangers prekvapiť a obrať o body. V polovici novembra sa mužstvá podelili o body za remízu 1:1. Hrdinom Hearts sa v Ibrox Stadium stal Craig Halkett, ktorý vyrovnal v poslednej minúte riadneho hracieho času.  

Program 25. kola Premiership
Motherwell – Celtic FC (komentuje K. Jakubovič)
Rangers FC – Heart of Modlothian (K. Jakubovič)

Záznam Sky Bet Championship:
12:30 PS1 Swansea City – Blackburn Rovers (K. Jakubovič)