Prvú septembrovú sobotu navštívime Anglicko, Nemecko aj Taliansko

Máme tu ďalší mesiac roku 2023 a aj v ňom samozrejme pokračuje bohatou porciou futbalových prenosov.

Prvú sobotu mesiaca september odštartujeme v Anglicku. V anglickej Championship na seba narazí nováčik a zároveň prekvapenie minulého ročníka súťaže Sunderland a ešte pred pár týždňami účastník Premier League Southampton. Neúspešný semifinalista play-off o postup do PL zatiaľ zaostáva za očakávaniami, po štyroch zápasoch má na konte len štyri body a patrí mu až 18. priečka. Naopak svätci chcú späť medzi elitu, zatiaľ stratili len dva body a od miesta v najlepšej dvojke súťaže ich delí len horšie skóre. Za víťazstvom pôjdu obaja, kto ale uspeje zistíme od 13:25 spolu s Karolom Jakubovičom na PS1.

Nemecká Bundesliga má za sebou len dve kolá, no bez straty je už len päť tímov. Medzi nimi je aj Freiburg, ktorého privíta na svojom štadióne Stuttgart. Nadšenie hráčov VfB po päťgólovom triumfe nad Bochumom rýchlo schladilo Lipsko, ktoré im nadelilo rovnako päťku. A Freiburg rozhodne nepatrí k tímom, na ktorom by si mohli domáci ľahko navrátiť sebavedomie. Hostia totiž vrátane prípravy nenašli premožiteľa už sedem zápasov, z ktorých až päť vyhrali. Zaujímavý bundesligový súboj vám prinesieme od 15:25 na PS1 s komentátorom Filipom Mentelom.

Filip sa spolu s vami následne presunie južnejšie, v Serie A bude od 18:25 na PS1 komentovať duel Bologne s Cagliari. Oba kluby nazbierali z dvoch zápasov len chudobný jediný bod a tak svoje kontá potrebujú súrne rozšíriť.

Pre fanúšikov talianskeho futbalu máme pripravený aj zápas Atalanty s Monzou. Domáci po výhre nad Sassuolom zaskočili svojich priaznivcov nečakanou prehrou na trávniku Frosinone a do tohto duelu nastúpia s cieľom svoje zaváhanie odčiniť. V minulej sezóne jej nastrieľala v dvoch zápasoch sedem gólov, takže sebavedomie bude na jej strane. Monza si ale po prehre na Interi napravila chuť výhrou nad Empoli a domácim bude chcieť potvrdiť, že od minulej sezóny urobila ďalší krok vpred. Priamy prenos môžete sledovať od 20:40 na PS2.