Nájde konečne Newcastle recept na vlkov?

Program 32. kola anglickej Premier League zahájime piatkovým duelom v St. James Parku. Newcastle United sa pokúsi po troch prehrách v rade naladiť na víťaznú vlnu. Proti budú tentokrát vlci z Wolverhamptonu, ktorých The Magpies nezdolali dlhých päť rokov.

Posilnený Newcastle United má po troch stratách v rade aktuálne k dobru sedem bodov a ešte stále sa musí obzerať za chrbát. Momentálne mu patrí pätnásta pozícia v Premier League. Záchranu by si chcel Eddie Howe určite zaistiť čo možno najskôr.

Vlci bojujú na opačnej strane tabuľky, ešte stále nevzdali sen o pohárovej Európe. V tabuľke sú na 8. mieste, na West Ham a Manchester United strácajú len dva body. Momentálne sa im pomerne darí.

Z posledných štyroch zápasov vyhrali tri. Zdolali Watford, Everton a naposledy aj priameho konkurenta v boji o Európu. Na Molineux Stadium porazili vďaka dvom gólom v prvom dejstve nebezpečnú Aston Villu 2:1.

Predtým však v domácom prostredí podľahli Leeds United 2:3, čo ich môže v konečnom zúčtovaní veľmi mrzieť. Obzvlášť kvôli tomu, že po prvom polčase viedli 2:0.

V zápasoch s Newcastlom sa im však darí. Súťažný zápas neprehrali od februára 2017. V poslednom vzájomnom dueli vybojovali všetky tri body. V októbri zvíťazili na Molineux 2:1. Vynikajúci zápas z individuálneho hľadiska prežil najmä Juhokórejčan Hee-Chan Hwang, ktorý strelil oba góly domácich.

Až štyri predchádzajúce vzájomne stretnutia však skončili remízou 1:1. Remízový výsledok, ktorý by jednoznačne viac vyhovoval The Magpies, je veľmi pravdepodobný aj dnes večer.

Úvodný duel víkendového programu bude pre vás od 20:55 na PREMIER SPORT 1 komentovať Marek Skáčik.

Program 32. kola Premier League
PS1 Newcastle United – Wolverhampton Wanderers (komentuje M. Skáčik)