O postup, o play-off aj o titul

Nový týždeň na PREMIER SPORT odštartujeme súbojmi, v ktorých pôjde o veľa.

V League Two je na programe posledné kolo. Tranmere Rovers už má po sezóne, záchrana je dávno v suchu rovnako ako to, že miestenku do play-off o postup do Championship klub nezíska. V rozlúčke s týmto ročníkom si to tak domáci môžu pred svojimi fanúšikmi užiť bez stresu. To ale neplatí o ich súperovi. Northampton Town má našliapnuté o súťaž vyššie, na postupovom treťom mieste má ale stále len dvojbodový náskok pred Stockportom, ktorý hostí vypadávajúci Hartlepool. Ak hostia nechcú prísť o Championship, potrebujú bodovať. Remíza, ktorú s týmto súperom dosiahli na svojom štadióne v decembri, ale nakoniec nemusí stačiť. Bude mať po záverečnom hvizde Northampton dôvod na oslavy? To zistíme od 13:25 na PS1 s Filipom Mentelom.

Rovnako vrcholí aj Championship. O zostupujúcich i priamo postupujúcich je rozhodnuté, stále ale nevieme, kto doplní Luton a Middlesbrough v play-off o poslednú miestenku do Premier League. O dve posledné miesta do nadstavby zabojujú Coventry (69), Millwall (68), Sunderland, West Bromwich a Blackburn (všetci po 66).

Mimoriadne atraktívnu bitku sľubuje priama konfrontácia dvoch z nich, Millwall od 15:55 na PS1 pod dohľadom Karola Jakuboviča vyzve Blackburn Rovers. Hostí v hre neudrží nič iné ako výhra, domáci sa ale rovnako nebudú spoliehať na remízu a pôjdu za tromi bodmi. Ani jeden z tímov nie je v ideálnej forme, domáci z predchádzajúcich ôsmich zápasov prehrali polovicu a v ďalších dvoch remizovali, hostia nevyhrali vrátane FA Cupu už deväť duelov v rade.

Na diaľku bude o miestenku bojovať aj Sunderland. Ten sa predstaví na trávniku Preston North End, ktorému šanca pridať sa k tomu boju unikla o tri body. Môžu za to najmä biedne výsledky v závere sezóny, PNE v predchádzajúcich štyroch kolách trikrát prehral a raz remizoval. Naopak čierne mačky neprehrali osem stretnutí po sebe a ako favorit pôjdu aj do tohto duelu. Zápas vám ponúkneme zo záznamu od 22:30 na PS1, komentovať ho bude Karol Jakubovič.

Do tuhého ide už aj v saudskoarabskej lige. Odohrať zostáva už len päť kôl a rozostupy medzi tímami na oboch koncoch sú minimálne. V boji o titul môže veľa napovedať práve 26. kolo. Al Nassr aj s hviezdnym Cristianom Ronaldom stráca na post lídra tri body, ktoré sa pokúsi zmazať od 17:55 na PS1 v súboji s o záchranu bojujúcim Al Khaleej, ktorý delia od pásma ohrozenia len dva body.

O 20:25 na PS1 sa situácia na čele ale môže znova zmeniť. Líder súťaže Al Ittihad si zmeria sily s Abhou, ktorá sa pohybuje v pokojných vodách tabuľky. Ak by Ronaldovci zakopli a Al Ittihad naopak uspel, jeho náskok na čele by sa štyri kolá zvýšil už na šesť bodov, čo by pre Al Nassr, prípadne aj Al Shabab, mohla byť už neriešiteľná úloha. Oba súboje pre vás komentuje Stano Suvák.