O titul, o záchranu aj o top osmičku

V stredu sa na PREMIER SPORT pozrieme na zápas ženskej FA Super League a dva duely basketbalovej Euroligy.

Futbaloví fanúšikovia budú svedkami súboja tímov z opačných koncov tabuľky. Kým obhajkyne titulu z Chelsea naháňajú bodu pre návrat do čela ligového pelotónu, hráčky Brightonu ich potrebujú pre udržanie odstupu od zostupu.

The Blues cez víkend nezvládli londýnske derby, keď prehrali s Arsenalom 1:3. Aktuálne majú na treťom mieste stratu štyroch bodov na lídra Manchester United, avšak k dobru dva zápasy. Podobne je na tom Brighton. Od zostupovej dvanástej priečky ho delia dva body, v porovnaní s Leicestrom ale odohral o dva zápasy menej. Favoritom sú Londýnčanky, avšak ich súperky im nezvyknú body dopriať zadarmo. Z predchádzajúcich šiestich súbojov sa dva skončili remízou a len dvakrát vyhrala Chelsea o viac ako gól. Priamy prenos môžete sledovať od 20:25 na PREMIER SPORT 1 spolu s Daliborom Muchom.

V basketbalovej Eurolige navštívime dve palubovky. O 18:25 na PREMIER SPORT 2 zaostríme na súboj medzi Maccabi Tel Aviv
a Fenerbahce Istanbul. Domácim patrí v tabuľke desiate miesto a len jedno víťazstvo ich delí od top osmičky. Hostia sú štvrtí, majú dva zápasy k dobru a sú na najlepšej ceste k postupu do play-off. V roku 2022 sa tímy stretli dvakrát, v oboch prípadoch zvíťazili domáci. V Istanbule sa zrodil výsledok 86:71, v Tel Avive 85:76.

Horúci večer čaká na Anadolu Efes Istanbul, ktorý sa predstaví na ihrisku Crvenej Zvezdy Belehrad. Kým hostia sú s dvomi zápasmi k dobru prvým tímom pod čiarou najlepšej osmičky, domácim patrí až 13. trinásta priečka a šanca na play-off sa im vzďaľuje. Rovnako ako pri súboji Maccabi s Fenerbahce aj pri oboch minuloročných zápasoch týchto súperov sa tešili domáci – v Istanbule Anadolu po výsledku 72:59, v Belehrade CZ 93:85. Štartujeme o 20:25 na PREMIER SPORT 2.