Pád Sampdorie pokračuje, Portsmouth sa chce priblížiť k postupu

Po konečnom deviatom mieste v Serie A v sezóne 2020/21 a pätnástom v tej nasledujúcej má v aktuálnom ročníku janovský tím po 9 zápasoch na konte len tri body a uzatvára ligový pelotón. Svoju poslednú ligovú výhru zaznamenal ešte v predposlednom kole minulej sezóny.

Veľké šance na ukončenie čakania na trojbodový zápis sa Sampdorii nedávajú ani v pondelkovej dohrávke 10. kola. Jej súperom bude v tabuľke šiesty AS Rím, ktorý za deväť kôl nazbieral o 16 bodov viac ako domáci.

Tímy sa na Stadio Comunale Luigi Ferraris stretli naposledy v apríli tohto roka, po zásahu Mchitarjana sa z výhry tešili Rimania.

Priamy prenos zápasu Serie A štartuje na PREMIER SPORT 1 od 18:25. Jeho komentátorom bude Robo Kmeťo.

V pondelok večer zavítame aj anglickej League One. V pondelkovej dohrávke 15. kola sa v nej stretnú tímy, ktoré si v rokoch 2003 až 2007 merali sily v Premier League.

Teraz sú však o dve úrovne nižšie a ani jeden zatiaľ nemá výraznejšie nakročené k tomu, aby sa posunul aspoň do Championship. O niečo lepšie je na tom Portsmouth, ktorému patrí s 22 bodmi štvrtá priečka. Má však o tri zápasy menej ako vedúci Plymouth Argyle, na ktorý stráca 12 bodov a ak by uspel vo všetkých troch, jeho šance na postup sa výrazne zvýšia.

Jeho prvom prekážkou bude na štadióne The Valley Charlton Athletic. Domácim patrí v tabuľke 14. priečka, na Portsmouth strácajú šesť bodov.

Napriek horšiemu postaveniu môžu byť pre pre domáci tím motiváciou výsledky v minulej sezóne. Doma síce s Portsmouthom zachraňovali aspoň bod za remízu 2:2 gólom v 87. minúte, v odvete vo Fratton Parku ale zvíťazili 2:1.

Či sa im podarí favorita obrať o body aj tentokrát, zistíme od 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Karolom Jakubovičom.