Partizan môže zavŕšiť senzáciu, Almeria sa priblížiť k záchrane

V utorok večer navštívime na PREMIER SPORT Almeriu a Belehrad.

V zápase 33. kola LaLigy na seba narazia o záchranu bojujúca Almeria a beznádejne posledné Elche. Domácich delia od pásma ohrozenia dva body a triumf v tomto zápase, ktorý by bol len ich siedmym v aktuálnom ročníku, by ich šance na udržanie sa výrazne zvýšil. Valenciu totiž čaká o európske poháre bojujúci Villarreal, Espanyol sa predstaví v Seville a Getafe hostí Celtu Vigo.

Elche môže o záchrane už len snívať. V hre je ešte 18 bodov, no posledný tím tabuľky stráca na zatiaľ zachránenú Valenciu sedemnásť. V minulom kole síce hostia doma ukončili šesťzápasovú sériu prehier jasným víťazstvom 4:0 na Rayom Vallecano, ani najvernejší fanúšikovia už ale zrejme neveria tomu, že sa ešte môže stať zázrak.

Dá dnešný duel Elche definitívu presunu do druhej ligy? Dozvieme sa od 19:25 na PS1 spolu s Filipom Mentelom.

O 20:25 je na PS2 na programe tretí zápas play-off basketbalovej Euroligy medzi Partizanom Belehrad a Realom Madrid. Po základnej časti šiesty Partizan dokonale šokoval španielsky veľkoklub, keď na jeho palubovke vyhral oba súboje (89:87 a 95:80). V najkratšom možnom čase tak v tomto stretnutí domáci tím môže ukončiť púť jedného z hlavných ašpirantov na celkový triumf.

O svojej sily pred vlastným búrlivým publikom ho presvedčil už v závere základnej časti, keď v posledný marcový deň Real odchádzal z Belehradu s prídelom 90:104. Bude dnešný zápas pre Madridčanov v tejto edícii Euroligy posledným?