Piatková porcia futbalu a basketbalu

Prvý marcový piatok tohto roku nám na PREMIER SPORT športovo spríjemnia prenosy zo saudskej ligy, LaLigy a basketbalovej Euroligy.

CR7 sa rozbehol a spolu s ním aj Al Nassr. Líder súťaže nenašiel premožiteľa už v 16 zápasoch po sebe, z ktorých 12 vyhral, aktuálne ťahá sériu troch víťazstiev v rade. Najväčšiu zásluhu na nej má práve portugalský kanonier, ktorý sa postaral o 7 z deviatich zásahov, keď proti Al Wehde skóroval štyrikrát a proti Damaku zaznamenal hetrik. Proti jasne poslednému Al Batinu, ktorý si len v minulom kole pripísal vôbec prvú výhru v ročníku, bude mať na rozšírenie svojich štatistík skvelú príležitosť. Svojho súpera by ale Al Nassr nemal podceňovať. Presvedčil sa o tom ďalší ašpirant na titul Al Ittifaq, ktorý je práve tým tímom, ktorý zostal v súboji s Al Batin bez bodu. Štartujeme o 18:25 na PS1, komentovať bude Filip Mentel.

Pre priaznivcov basketbalu máme na PS2 od 20:25 pripravený euroligový súboj medzi Olimpiou Miláno a Olympiakosom Pireus. Domáci sú jedno víťazstvo od najlepšej osmičky, hostia naopak kraľujú súťaži a výhra v Taliansku by ich postavenie ešte upevnilo. Favorit duelu je jasný, Olympiakos neprehral s Olimpiou predchádzajúcich šesť súbojov, naposledy uspel milánsky tím ešte v marci 2019.

Bodku za piatkovým programom dáme v Španielsku, v San Sebastiáne vyzve Real Sociedad Cádiz. Oba tímy súrne potrebujú body, avšak z iných dôvodov. Domácim aktuálne patrí skvelé tretie miesto, ich výsledky z ostatného obdobia však majú ďaleko od ideálu. Po päťzápasovej víťaznej sérii totiž v nasledujúcich piatich vyhrali len jediný raz a z 15 možných získali len 5 bodov.

Cádiz v predchádzajúcich šiestich stretnutiach striedal prehry s výhrami a momentálne je so ziskom 25 bodov na šestnástej priečke. Jeho odstup od pásma zostupu je len dvojbodový a tak každý bod naviac môže mať v konečnom účtovaní cenu zlata. Proti Realu Sociedad mu to však príliš nejde. Od roku 2005 s ním nevyhral ani raz, získal len tri body za tri remízy a ako porazení schádzali jeho hráči z ihriska v posledných siedmich vzájomných zápasoch. Aktuálna forma domácich však dáva istú nádej… Kto nakoniec získa dôležité body? To sledujte od 20:55 spolu s Daliborom Muchom na PS1.