City proti nováčikovi, Spurs privítajú svätcov 

Program najprestížnejšej futbalovej ligy na svete bude v strede týždňa pokračovať súbojmi 24. kola

Líder tabuľky privíta v domácom prostredí londýnsky Brentford. Na Etihad Stadium sa Manchester City pokúsi čo najrýchlejšie vrátiť na víťaznú vlnu. Naposledy v lige iba remizoval so Southamptonom 1:1.

Citizens sa už medzitým podarilo naladiť na víťaznú nôtu. V FA Cupe si pochutnali na najlepšom tíme Championship. Úradujúci šampión Premier League zostrelil Fulham s prehľadom 4:1. 

Teraz sa pokúsi dosiahnuť podobný výsledok v domácom súboji s ligovým nováčikom. Včielky sa s najstarším pohárom cez víkend rozlúčili a už sa môžu plne koncentrovať na hlavný cieľ sezóny, ktorým je záchrana medzi elitou. 

The Bees to zatiaľ majú rozbehnuté veľmi dobre. V doterajšom priebehu sezóny nazbierali 23 bodov, čo im stačí na sympatické 14. miesto v tabuľke. Mohlo to vyzerať ešte oveľa lepšie, keby neprehrali štyri ligové stretnutia v rade.  

Ešte horšiu bilanciu má momentálne nováčik na štadiónoch súpera. Vonku Brentford nevyhral sedem zápasov v rade a je málo pravdepodobné, že sa mu to dnes na Etihad Stadium podarí zlomiť. 

Do boja o body sa po dvojtýždňovej prestávke vracia aj posilnený Tottenham Hotspur. Vo svojom modernom stánku na severe Londýna privíta Southampton FC.  

Oba tímy pôjdu do vzájomného zápasu povzbudené postupom v FA Cupe. Zatiaľ čo zverenci Antonia Conteho vyradili po výsledku 3:1 Brighton, svätci sa vytrápili s Coventry City 2:1.  

Fanúšikovia Tottenhamu budú veriť, že im nové posily z Juventusu, Dejan Kuluševski a Rodrigo Bentancur, pomôžu splniť predsezónny cieľ, ktorým je návrat do Ligy majstrov. 

Spurs momentálne okupujú siedme miesto tabuľky. V porovnaní s rivalmi však odohrali najmenší počet zápasov. Napríklad West Ham odohral až o štyri stretnutia viac. K dobru má len štyri body.

Tottenhamu sa pod vedením charizmatického Taliana darí. Z desiatich ligových duelov prehral iba jediný, zhodou okolností ten posledný s Chelsea na Stamford Bridge. V domácom prostredí pod Conteho vedením získali kohúti trinásť bodov z pätnástich možných. Proti Southamptonu budú chcieť formu v domácom prostredí potvrdiť.

Program 24. kola Premier League
PS1 Manchester City – Brentford FC (komentuje M. Skáčik)
PS2 Tottenham hotspur – Southampton FC