Poltucet prenosov na sobotu odštartuje šláger Championship

V sobotu vám na PREMIER SPORT ponúkneme až šesť prenosov z futbalových trávnikov a arén amerického futbalu.

Program odštartujeme o 13:25 na PS1 atraktívnym súbojom Championship medzi Coventry a Leicestrom. Kým domácim so stratou troch bodov na play-off priečky patrí deviate miesto, hostia sú s desaťbodovým náskokom lídrom súťaže. Oba tímy sa však môžu pochváliť skvelou formou. Coventry nenašlo vo všetkých súťažiach premožiteľa už osem zápasov, z ktorých päť vyhralo, séria líšok je ešte o tri zápasy dlhšia a zvíťazili počas nej až deväťkrát. Augustový vzájomný duel priniesol obrat Leicestru až v závere, keď vďaka gólom Dewsbury-Halla v 77. a 87. minúte zvíťazili 2:1. Ako sa skončí odveta sa dozvieme spolu s Karolom Jakubovičom.

O 15:25 sa na PS1 presunieme do Nemecka, kde v tabuľke Bundesligy ôsmy Freiburg bude hostiť pätnásty Union Berlín. Strata domácich na pohárové priečky je len minimálna a tak hráči SC urobia maximum, aby sa nezväčšila. Hostia po jedenásťzápasovej sérii prehier a celkovo 15-zápasovej šnúre bez triumfu vo všetkých súťažiach zaznamenali v závere minulého roka v lige dve výhry, vďaka čomu sa posunuli z pásma ohrozenia. Rozhodne však ešte nie sú za vodou a tak každý ďalší bod môže byť mimoriadne dôležitý. Či sa im podarí nejaký získať aj vo Freiburgu zistíme s Filipom Mentelom.

O 17:55 pôjdeme na PS1 ešte viac na juh, v talianskej Serie A je na programe súboj, ktorý môže mať výrazný vplyv na postavenie tímov po poslednom kole. Osemnásta Verona v ňom totiž vyzve devätnáste Empoli, pôjde teda o stretnutie z kategórie šesťbodových. Domáci z ostatných sedemnástich ligových duelov vyhrali jediný, hostia sú z tohto pohľadu na tom o trochu lepšie, na jednu výhru potrebovali desať duelov. V predchádzajúcom vzájomnom meraní síl sa z tesného triumfu tešila Verona, na výhru nad týmto súperom na svojom štadióne ale čaká už dva zápasy. Podarí sa jej to dnes? Komentuje Filip Mentel.

Bodku za futbalovým programom dá záznam z popoludňajšieho duelu anglickej Championship, v ktorom piaty West Bromwich privítal na svojom trávniku sedemnásty Blackburn. Štartujeme o 20:00 na PS1, komentuje Karol Jakubovič.

Americký futbal sa o slovo prihlási o 22:25 na PS2, kedy odštartuje duel NFL medzi Houston Texans a Cleveland Browns. Pokračovať však budeme aj po polnoci, o 1:55 sa na PS2 proti sebe postavia Kansas City Chiefs a Miami Dolphins.