AC Miláno s nožom na krku

Liga majstrov v stredu pokračuje zápasmi predposledného kola skupinovej fázy. Na PREMIER SPORT 2 si spoločne vychutnáme atraktívny súboj medzi Atléticom Madrid a milánskym AC.

Predsezónny žreb nebol k tradičným európskym celkom milosrdný a prisúdil im skupinu smrti, v ktorej sa okrem nich nachádza ešte Liverpool a Porto.

Po štyroch odohraných zápasoch sa navyše anglický a portugalský celok nachádzajú na miestach zaručujúcich postup do play-off. 

Rossoneri získali pri svojom návrate medzi európsku futbalovú smotánku iba jeden bod za remízu s Portom. Zápas na Wanda Metropolitano bude pre nich absolútne kľúčový, pretože ak nebodujú naplno, s istotou sa v pohárovej Európe na jar nepredstavia.  

Atlético má na konte štyri body, na druhé Porto stráca bod. Aj Los Colchoneros potrebujú v piatom kole bodovať naplno, prípadná remíza pre nich ale ešte nemusí znamenať definitívu.  

Prvý vzájomný zápas na San Sire sa skončil tesným triumfom španielskeho majstra. Víťazstvo 2:1 zariadili až v závere zápasu Griezmann so Suárezom. Veľkú zásluhu na výsledku mal najmä stredopoliar Rossoneri Franck Kessié, ktorý inkasoval v prvej pol hodine dve zbytočné žlté karty a predčasne putoval pod sprchy. 

V novodobej histórii Ligy majstrov nedokázalo AC Miláno zdolať Atlético ani raz. Všetky tri vzájomné súboje ovládli Madridčania a v stredu večer sa o to pokúsia znova.  

Predzápasové štúdio k tejto španielsko-talianskej konfrontácii začína už o 20:20 na PREMIER SPORT 2.