Poriadna porcia ostrovného futbalu aj v utorok

Rovnako ako v pondelok aj v utorok navštívime na PREMIER SPORT 1 naživo až štyri štadióny.

Na úvod nás čaká veľký šláger 23. kola League Two, v ktorom sa proti sebe postavia dva najlepšie tímy súťaže. Prvý Leyton Orient, ktorý aktuálne ťahá sériu štyroch výhier v rade, vyzve druhý Stevenage. Domáci z 21 ligových zápasov v tejto sezóne prehrali len dva, hostia majú na konte o jednu prehru viac. V minulej sezóne nespoznal víťaza ani jeden vzájomný duel, v Stevenage sa body delili po výsledku 0:0, odveta skončila 2:2. Priamy prenos štartuje o 13:25, jeho komentátorom bude Karol Jakubovič.

O 15:55 sa presunieme o súťaž vyššie, na University of Bolton Stadium privítajú v tabuľke League One piati Wanderers siedmych baranov z Derby County. Kým domáci odčinili nečakanú prehru v Shrewsbury Town výhrou nad Exeterom, hostia sa môžu v lige pochváliť osemzápasovou sériou bez prehry. Počas nej však vyhrali iba trikrát a až päťkrát si body delili. Tímy proti sebe nastúpia prvý raz po vyše troch rokoch, naposledy sa stretli v sezóne 2018/19 v Championship, Bolton doma vyhral 1:0, Derby v odvete 4:0. Komentátorom duelu bude Stano Suvák.

Od 18:10 sa vám prihovorí Filip Mentel, ktorého najskôr čaká súboj tabuľkových susedov na Select Car Leasing Stadium. Šestnásty Reading vyzve v 24. kole Championship pätnástu Swansea. Domáci naposledy neuspeli v Birminghame so City, kde prehrali 2:3, hostia čakajú na výhru už sedem zápasov, v ktorých päťkrát remizovali a dva razy prehrali. Toto stretnutie sľubuje veľa gólov, v predchádzajúcich piatich vo všetkých súťažiach ich padlo až 25!

Sheffield United zvládol súboj s Coventry a Burnley tak dostal pod tlak. Líder Championship je na prvom mieste opäť len vďaka lepšiemu skóre a ak chce šabliam znova odskočiť, potrebuje doma bodovať proti štrnástemu Birminghamu. Hostia sa na tento duel naladili výhrou nad Readingom, domáci ale aktuálne v lige ťahajú sériu troch víťazstiev v rade a favoritom sú aj v tomto súboji. Varovným prstom je pre nich ale nedávne stretnutie v Birminghame, v októbri tohto roka remizovali so City 1:1. Odvetou vás bude od 20:55 sprevádzať opäť Filip Mentel.