Potvrdí Neapol zlepšenú formu a ukončí Real sériu prehier?

SSC je späť v boji o miestenku do pohárovej Európy. Francesco Calzona od príchodu na lavičku Neapola ešte neprehral a vďaka dvom výhram so Sassuolom a Juventusom v predchádzajúcich kolách vrátil svoj nový tím do hry o pohárovú Európu, na ktorú stráca tri body.

Po tej ale stále pokukuje aj turínsky FC, sedem kôl pred koncom ročníka ho od nej delí šesť bodov. Kým však SSC spolu s remízou s Barcelonou v Lige majstrov UEFA zaznamenal v lige okrem už spomínaných výhier aj remízu s Cagliari, FC od výhry na Lecce prehral s rímskymi Laziom aj AS a bod získal len za remízu s Fiorentinou.

Turínčania budú chcieť nadviazať na januárový jasný triumf 3:0, zdá sa však, že SSC bude v druhom vzájomnom tohtosezónnom meraní síl iným tímom, ako ten, na ktorý zverenci Ivana Juriča narazili pred dvomi mesiacmi. Priamy prenos tohto duelu môžete sledovať od 20:40 na PREMIER SPORT 1 v spoločnosti Roba Kmeťa.

Program však máme pripravený aj pre priaznivcov basketbalu. V Eurolige sa na PREMIER SPORT 2 pozrieme na dva duely.

O 18:25 to bude súboj Anadolu Efes Istanbul – Bayern Mníchov. Tímy sa od roku 2000 stretli jedenásťkrát, misky váh sa mierne na strane Mníchovčanov, ktorí uspeli šesťkrát.

O 20:40 sa môžeme tešiť na atraktívnu bitku medzi Realom Madrid a Fenerbahce. Domáci líder súťaže má za sebou dve nečakané prehry s Emporia Miláno a Panathinaikosom. S tureckým klubom sa mu zvykne dariť, v už 34 vzájomných súbojoch vyhral až 23-krát. Zatiaľ posledné merania síl v novembri v Istanbule však vyznel 100:99 v prospech Fenerbahce.