Prekvapí Brentford aj ďalšieho mestského rivala?

Anglická Premier League bude v nedeľu pokračovať ďalšími atraktívnymi súbojmi. Okrem šlágra kola na Etihad Stadium vám ponúkneme aj ďalšie dva priame prenosy. 

Brentford sa po šokujúcom víťazstve na Stamford Bridge pokúsi prekvapiť aj ďalšieho slávnejšieho rivala. Tentoraz sa mu do cesty postaví ambiciózny West Ham United, ktorý by chcel využiť zaváhania rivalov a posilniť svoje šance na zisk jednej z miesteniek do pohárovej Európy.  

Manchester United včera podľahol Evertonu 0:1, zatiaľ čo Arsenal nestačil na Brighton (1:2). Kladivári momentálne strácajú na piaty Arsenal tri body, kanonieri však majú dva zápasy k dobru a preto si The Hammers nemôžu dovoliť žiadne ďalšie zaváhanie.  

Včielky naopak môžu hrať uvoľnene. S najväčšou pravdepodobnosťou si pri svojej premiérovej účasti medzi anglickou futbalovou elitou predčasne zabezpečia záchranu. Aktuálne majú k dobru deväť bodov.  

Brentford momentálne prežíva fantastické obdobie a preto by si mal dať jeho slávnejší rival veľký pozor. The Bees vyhrali z posledných štyroch zápasov tri, zatiaľ čo kladivári prehrali až dvakrát. 

The Hammers majú nováčikovi rozhodne čo oplácať. Prvé vzájomné stretnutie v Premier League totiž včielky ovládli v pomere 2:1. Víťazný gól strelil v štvrtej minúte nadstaveného času Yoane Wissa. 

V rovnakom čase sa dá lopta do pohybu aj na King Power Stadium. Leicester City privíta v atraktívnom súboji dvoch tabuľkových susedov nenápadný Crystal Palace

Patrick Vieira bol pred sezónou odpisovaný a dokonca z neho robili najväčšieho favorita na prvého prepusteného trénera v aktuálnom ročníku. Legendárny záložník Arsenalu ale postupom času všetkým kritikom vytrel zrak. Jeho zverenci hrajú atraktívny futbal, vďaka ktorému sa vyšplhali až na 9. miesto. 

Leicester City sa nachádza v tesnom závese na 10. mieste tabuľky. K dobru má navyše až dve stretnutia. Líšky by však chceli svojho tabuľkového suseda preskočiť už dnes a doma dostanú ideálnu príležitosť. 

V súbojoch s The Eagles sa im darí, neprehrali ani jeden vzájomný zápas z posledných piatich, pričom vyhrali tri a dvakrát sa zrodila remíza. Deľbou bodov to skončilo aj naposledy. V prvom stretnutí aktuálneho ročníka sme boli svedkami remízy 2:2. Góly snáď budú padať aj dnes. 

Program 32. kola Premier League
PS1 Leicester City – Crystal Palace (komentuje M. Lukáč)  
PS2 Brentford FC – West Ham United
PS1 Manchester City – Liverpool FC (M. Lukáč, K. Jakubovič)