Chelsea neudržala náskok, diabli opäť vybuchli (Premier League 36. kolo)

Anglická Premier League pokračovala súbojmi 36. kola. Na Stamford Bridge čakali fanúšikovia na gól takmer hodinu. V závere zápasu sa ale napokon dočkali poriadnej drámy. Chelsea poslal do dvojgólového vedenia v priebehu dvoch minút kritizovaný útočník Romelu Lukaku.

The Blues ale napokon tri body nezískali, pretože si sľubné vedenie s Wolverhamptonom nedokázali udržať. Kontatkný gól strelil v 73. minúte Portugalčan Trincao, ktorý sa presadil necelé dve minúty po vystriedaní. O dva body napokon obral domácich stopér Conor Coady. Na 2:2 upravil v siedmej minúte nadstaveného času.

Ďalšie víťazstvo naopak zaknihovali futbalisti najmenšieho londýnskeho klubu v Premier League. Brentford v domácom súboji potvrdil formu a nevýrazný Southampton zostrelil rozdielom triedy. O víťazstve včielky rozhodli už v úvodnej štvrťhodine, v ktorej sa presadili dvakrát.

V boji o záchranu si nepolepšilo Burnley. Na Turf Moor neudržalo krok s Aston Villou, s ktorou prehrávalo po úvodnej pol hodine už 0:2. V závere stretnutia strelil čestný gól Maxwel Cornet. Burnley podľahlo Villans 1:3.

Manchester United schytal ďalší výprask. Na Amex Stadium tentoraz diabli nestačili na Brighton, ktorému podľahli 0:4. Domáci definitívne rozhodli o historickom triumfe až po zmene strán. Za jedenásť minút strelili tri góly.

Body stratil aj Liverpool. V šlágri 36. kola sa nakoniec podelil s Tottenhamom za remízu 1:1: Na gól Heung-Mina Sona z 56. minúty odpovedal v závere stretnutia Kolumbijčan Luis Díaz. Manchester City môže už zajtra zvýšiť náskok na prvom mieste tabuľky na tri body.