Arsenal navštívi Leeds

Vinou koronavírusu bude sobotňajší program Premier League o niečo chudobnejší. V priamom prenose sa pozrieme iba na jeden prvoligový trávnik. 

Podvečer zabojujú o ďalšie tri body kanonieri z Londýna. Arsenal si pôjde na Emirates Stadium po tretie víťazstvo v rade, do cesty sa mu tento raz postaví Leeds United

The Gunners sa cez týždeň po prvý raz v sezóne prepracovali do prvej štvorky a budú sa v nej chcieť za každú cenu udržať. Pokiaľ podajú zodpovedný výkon tak, ako v posledných dvoch zápasoch, tak by sa im to malo podariť.  

Arsenal si po Southamptone dokázal poradiť aj v ostrosledovanom derby s West Hamom. Kanonierom výrazne pomohlo vylúčenie Vladimíra Coufala v druhom polčase. Nebezpečnejší však boli aj v tom prvom.

Do vedenia sa dostali ešte pred tým, ako išiel český reprezentant predčasne pod sprchy. Ďalším pozitívom je, že si Arsenal dokázal udržať v oboch stretnutiach čisté konto. 

Leeds United sa nachádza na opačnom konci tabuľky. The Whites sa v tejto sezóne trápia na oboch stranách ihriska. Viac gólov v tejto sezóne inkasovali iba Newcastle a Norwich. Topánka tlačí Marcela Bielsu predovšetkým v útoku. Kanonier Patrick Bamford laboruje so zraneniami prakticky celú sezónu, proti Arsenalu budú argentínskemu stratégovi chýbať aj Daniel James a Rodrigo. 

Početné absencie i momentálna forma budú v tomto dueli rozhodujúce. Arsenal by mal na Elland Road získať všetky tri body a upevniť si pozíciu v prvej štvorke.  

Program 18. kola Premier League 
PS1 Aston Villa – Burnley (komentuje M. Skáčik) – odložený
PS1 Leeds United – Arsenal (M. Lukáč)