Futbalové kvarteto a americký futbal k tomu

PREMIER SPORT 1 ponúkne v sobotu štyri prenosy z futbalových súťaží a na PREMIER SPORT 2 si svoje nájdu aj priaznivci amerického futbalu.

Program odštartujeme v škótskej Premiership, kde si od 13:25 pod dohľadom Filipa Mentela zmerajú sily Ross County a Glasgow Rangers. Kým domáci ťahajú vo všetkých súťažiach sériu dvoch výhier v rade, hostia majú na konte päť duelov bez prehry, z toho tri víťazné. Po dvoch kolách sú kluby tabuľkovými susedmi. Ross County ale jazdcov nedokázal poraziť v 19 zápasoch po sebe, v ktorých len štyrikrát uhral remízu.

Od 15:25 zamierime o niečo južnejšie, sobotňajší program nemeckej Bundesligy odštartujeme súbojom Freiburgu s Werderom Brémy. Domácim vstup do novej sezóny vyšiel, uspeli v pohári a aj v prvom ligovom kole v Hoffenheime. Vrátane prípravy neprehral Freiburg už šesť zápasov po sebe.
Hostia naopak na výhru čakajú už štyri zápasy. Prípravu ukončili remízou a prehrou a prehrami odštartovali aj nový ročník, keď nečakane vypadli z pohára a v lige utŕžili od Bayernu doma štvorku. Komentuje Filip Mentel.

V ceste na juh budeme pokračovať aj naďalej, v podvečerných a večerných hodinách nás čakajú dva prenosy z talianskej Serie A. Najskôr navštívime Monzu, ktorá od 18:25 vyzve Empoli. Oba tímy majú na konte tri prehry v rade, takže spolu s Daliborom Muchom budeme sledovať, kto túto negatívnu šnúru pretrhne.

O 20:40 sa presunieme do Verony, kde Hellas na svojom štadióne privíta rímskych vlkov. Domáci po pohárovej výhre uspeli aj v úvodnom ligovom kole na štadióne Empoli a v zbieraní bodov by chceli pokračovať aj proti Mourinhovcom. Tí odštartovali svoje pôsobenie v tomto ročníku Serie A nečakanou domácou remízou so Salernitanou. Pri poslednej návšteve tohto štadióna síce AS Rím bodoval, predtým však dvakrát odchádzal domov bez bodov. Ako sa to skončí tentokrát sa dozvieme spolu s Robom Kmeťom.

Fanúšikovia amerického futbalu budú o 17:55 prepínať na PREMIER SPORT 2, kde vám v priamom prenose priblížime zápas Európskej ligy amerického futbalu ELF medzi dvomi najlepšími tímami centrálnej konferencie Raiders Tirol a Stuttgart Surge.