Sobotňajšia futbalová Tour de Europe

Štyri rôzne krajiny, štyri rôzne ligy, štyri priame prenosy. Taká bude futbalová sobota na PREMIER SPORT 1.

Na úvod sa v Škótsku pozrieme na súboj 5. kola Premiership, v ktorom sa proti sebe postavia St. Johnstone a Rangers. Domáci vo všetkých súťažiach nevyhrali už šesť duelov v rade, jazdci po vysokej prehre v LM na trávniku PSV neuspeli ani v Old Firm Derby pred svojimi fanúšikmi. Hosťom aktuálne patrí v tabuľke až štvrtá priečka, úspech na ihrisku posledného tímu súťaže by mal byť povinnosťou. Priamy prenos od 13:25 komentuje Filip Mentel.

Atraktívnu bitku sľubuje od 15:25 duel Freiburgu s Borussiou Dortmund. Tabuľkových susedov v Bundeslige delí len jeden bod, ôsmy Freiburg ich má po troch zápasoch na konte šesť, naposledy však vyfasoval päťku v Stuttgarte. Deviate BVB ešte v tejto sezóne neprehralo, no po tesnej výhre s Kolínom dvakrát remizovalo a získalo päť bodov. Vzájomné merania síl boli v minulej sezóne jasne v réžii žltočiernych, doma vyhrali 5:1, vonku 3:1. Bude to tak aj tentoraz? Dozvieme sa spolu s Filipom Mentelom.

Kým v minulom ročníku siahala Mallorca na miestenku do pohárovej Európy, v štyroch kolách novej sezóny LaLigy nazbierala len dva body a iba vďaka skóre je mimo zostupových priečok. V 5. kole sa predstaví na trávniku Celty Vigo, ktorá je rovnako ako na konci minulej sezóny trinásta. V tomto roku pôjde už o tretiu vzájomnú konfrontáciu. V oboch predchádzajúcich sa z tesného triumfu 1:0 tešila Mallorca a ak by uspela aj tentokrát, dostala by sa v tabuľke pred Celtu. Štartujeme o 18:25, komentuje Tomáš Kotlárik.

Bodku za sobotňajším futbalovým programom dáme v Cardiffe. V 6. kole anglickej Championship bude domáce City čeliť Swansea. The Bluebirds v piatich doterajších ligových zápasoch vyhrali len jediný raz a až trikrát prehrali. Labute sú ale na tom ešte horšie, po sérii deviatich ligových zápasov bez prehry so siedmimi víťazstvami v závere minulej sezóny v tejto na prvú výhru stále len čakajú. Z pohľadu predchádzajúcich súbojov by však práve Cardiff mohol byť vhodným adeptom na reštart. Swansea s domácimi vyhrala štyri súboje po sebe s celkovým skóre 12:2. Priamy prenos sledujte od 20:40, sprevádzať vás bude Tomáš Kotlárik.