Budayov tretí zápas v UFC aj súboj elitných bantamových váh

Oficiálnym hlavným ťahákom posledného aprílového podujatia UFC v roku 2023 je síce súboj Yadong Songa s Rickym Simónom, pozornosť väčšiny slovenských a českých priaznivcov MMA sa ale zrejme upriami na tretie vystúpenie Martina Budaya v UFC.

Ten v poslednom zápase na pred hlavnou kartou vyzve skúseného Jakea Colliera. Buday sa vracia do oktagonu po osemmesačnej pauze, vo svojich dvoch doterajších zápasoch medzi MMA elitou porazil Chrisa Barnetta a Lukasza Brzeskiho.

Kým pre Budaja pôjde len o tretí štart v UFC, pre Colliera, ktorý v organizácii pôsobí od roku 2014, to bude už súboj s poradovým číslom 13. V tých doterajších nazbieral 7 výhier a 5 prehier.

Súboj Budaja s Corierom ukončí kartu prelims, o vyvrcholenie hlavnej karty a teda celého podujatia sa postarajú Yadong Song a Ricky Simón. Song po sérii troch výhier naposledy v septembri 2022 nestačil na Coryho Sandhagena, Simón nenašiel v piatich súbojoch po sebe od roku 2020 premožiteľa ani raz.

V Štúdiu UFC od 22:25 na PREMIER SPORT 1 vás privíta Robo Kmeťo, priamym prenosom vás budú sprevádzať Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC FIGHT NIGHT: SONG VS. SIMON
PRELIMS
Hailey Cowan vs. Jamey-Lyn Horth (Bantamweight)
Brian Kelleher vs. Jorney Newson (Bantamweight)
Stephanie Egger vs. Irina Alekseeva (Bantamweight)
Josh Quinlan vs. Trey Waters (Welterweight)
Cody Durden vs. Charles Johnson (Flyweight)
Martin Buday vs. Jake Collier (Heavyweight)

HLAVNÁ KARTA
Waldo Cortes-Acosta vs. Marcos Rogério de Lima (Heavyweight)
Julian Erosa vs. Fernando Padilla (Featherweight)
Cody Brundage vs. Rodolfo Vieira (Middleweight)
Caio Borralho vs. Michał Oleksiejczuk (Middleweight)
Yadong Song vs. Ricky Simón (Bantamweight 5×5)