Stretnutie po dvoch rokoch

Pred dvomi rokmi proti sebe stáli v Premier League, teraz sa budú snažiť o návrat medzi elitu aj vo vzájomných zápasoch.

Úvod sezóny však ani jednému nevyšiel. West Bromwich sa o náročnosti Championship presvedčil už v minulom ročníku, v ktorom zaostal nielen za očakávaniami, ale o tri body aj za miestenkou aspoň do play-off. O moc lepšie na tom zatiaľ nie je ani teraz. Po ligovej prehre s Blackburnom a pohárovej so Stoke ukončil v minulom kole nevydarenú sériu bez víťazstva tesným triumfom so Swansea.

Leeds dostal možnosť „okúsiť“ druhú najvyššiu anglickú súťaž od tohto leta a veru zatiaľ v nej príliš neohúril. Po domácej remíze s Cardiffom minulý víkend prehral v Birminghame a tak jeho jedinou výhrou v novom ročníku je pohárové víťazstvo nad treťoligovým Shrewsbury Town.

West Brom čaká na výhru nad The Whited už päť zápasov, z ktorých získal jediný bod. V zatiaľ posledných v sezóne 2020/21 odchádzal z oboch ako porazený s celkovým skóre 1:8. Potvrdí Leeds, že mu to s WBU ide a dočká sa konečne prvej výhry v Championship?

Priamy prenos úvodného zápasu 3. kola medzi Leedsom United a West Bromwichom Albion môžete sledovať od 20:55 na PREMIER SPORT 1 spolu s Karolom Jakubovičom.