Zlomí sa pod Benitézom stolička?

Premier League si pre fanúšikov anglického futbalu odložila na pondelok jednu špecialitku. 15. kolo uzavrieme atraktívnym duelom v Goodison Parku

Futbalisti Evertonu i Arsenalu sa budú chcieť odraziť od neúspešných vystúpení, ktoré zaknihovali v strede minulého týždňa.  

The Gunners neuspeli v šlágri kola na Old Trafford (2:3), karamelky dostali tretiu facku v poradí, v domácom prostredí podľahli rozdielom triedy (1:4) mestskému rivalovi z Liverpoolu.  

Kanonieri nezvládli dva veľké súboje v priebehu dvoch týždňov, okrem toho sa im ale pomerne darilo a nálada v tíme nie je zlá. Výkony mladých talentov ako Bukayo Saka, Gabriel Martinelli, či Emile Smith-Rowe dávajú fanúšikom Arsenalu nádej na priaznivú budúcnosť.  

To im môžu priaznivci Evertonu len v tichosti závidieť. Vedenie minulý rok s Carlom Ancelottim v čele priviedlo rekordné posily a hlásilo útok na európske poháre. Skončilo to fiaskom a charizmatický Talian radšej zdupkal späť do Madridu. Fanúšikovia novému projektu verili aj naďalej, pretože Ancelottiho nahradil ďalší skúsený lodivod.  

Rafael Benitéz si urobil v Liverpoole veľké meno. Slávnejší Liverpool FC vrátil v roku 2005 po nezabudnuteľnom finále Ligy majstrov s milánskym AC na európsky futbalový trón. Fanúšikov The Reds cez leto zradil a upísal sa mestskému rivalovi, s ktorým by chcel opäť prepísať klubovú históriu. 

Zatiaľ sa mu to ale absolútne nedarí. Jeho pôsobenie v Goodison Parku je po úvodných mesiacoch veľkým sklamaním. Everton je po štrnástich kolách až na 16. mieste tabuľky a čoraz viac silnejú hlasy, túžiace po Benitézovom odvolaní. Španiel nevyhnutne potrebuje úspech, inak je vysoko pravdepodobné, že si bude musieť zo svojho milovaného mesta opäť pobaliť kufre. 

Program 15. kola Premier League 
Everton – Arsenal (komentuje M. Skáčik) 

Záznam:  
16:20 PS1 Coventry – West Bromwich Albion (K. Jakubovič)