Súboj exligistov v Championship aj duel tabuľkových susedov v Serie A

V sobotu na PREMIER SPORT navštívime päť futbalových štadiónov a aj BEC Arenu v Manchestri, kde sa konalo ďalšie podujatie z kalendára Cage Warriors.

V anglickej Championship sa naživo pozrieme na súboj tímov, ktoré v minulej sezóne hrali ešte medzi elitou. Southampton vyzve na St. Mary’s Leeds United. Domáci mohli byť so vstupom do sezóny spokojní, počas augusta nazbierali z 12 bodov desať. V septembri sa však zasekli a prehrali štyri zápasy v rade. Naopak hostia mali z úvodných štyroch vystúpení len päť bodov, následne k nim ale pridali ďalších osem a natiahli svoju sériu bez prehry na šesť ligových duelov. Leeds bude chcieť využiť krízu svätcov a potvrdiť, že to na nich vie. V predchádzajúcich troch dueloch s nimi neprehral ani raz. Priamy prenos môžete sledovať od 13:25 na PS1, od mikrofónu sa vám prihovorí Karol Jakubovič.

Rovnaký hlas vás bude sprevádzať aj pri večernom zázname z tejto súťaže. O 20:00 sa na PS1 vrátime k popoludňajšiemu duelu jedného z prekvapení tejto sezóny Hullom City, ktorému v tabuľke patrí piate miesto, s nováčikom Plymouth Argyle, ktorý sa po postupe zatiaľ pohybuje v pokojných vodách tabuľky a je dvanásty.

O 15:25 si na PS1 vyhradí miesto nemecká Bundesliga. Trápiaci sa Kolín, ktorý z piatich zápasov v novej sezóne získal len jediný bod, privíta na svojom trávniku s chuťou hrajúci Stuttgart. Hráči VfB patria k príjemným prekvapeniam súťaže. V minulej sezóne sa v nej zachránili až vďaka úspešnej baráži o udržanie, v tej aktuálnej nezískali body len v Lipsku a v ďalších štyroch zápasoch zaznamenali výhry, čo ich vystrelilo na skvelé štvrté miesto. A svoje bodové konto si budú chcieť rozšíriť aj dnes. Či sa im to podarí budeme sledovať s Filipom Mentelom.

Na svoje si prídu aj priaznivci talianskej Serie A. Od 14:55 na PS2 sa najskôr pozrieme na zaujímavý súboj medzi tabuľkovými susedmi, šieste Lecce privíta piaty Neapol. Oba kluby doteraz nazbierali zhodne 11 bodov, SSC posúva o priečku vyššie len lepšie skóre. Domáci aktuálne ťahajú pred vlastnými fanúšikmi v lige trojzápasovú šnúru výhier a radi by natiahli aj proti obhajcovi titulu.

O 17:55 na PS1 sa presunieme do Milána. Domáce AC po dvoch výhrach dýcha na krk lídrovi tabuľky a mestskému rivalovi Interu, od ktorého ho pri bodovej rovnosti delí len horšie skóre. Lazio po sa po biednom vstupe do sezóny začína pomaličky posúvať nahor, k čomu mu dopomohli najmä výhry v Neapole a naposledy doma s Turínom. Rimania však na trávnik AC zrejme budú vybiehať s obavami, v predchádzajúcich troch stretnutí na tomto štadióne v lige a pohári nevyhrali ani v jednom, nestrelili ani gól a inkasovali až osemkrát. Duelom vás bude sprevádzať Filip Mentel.

Bodku za sobotňajším programom dáme v Manchestri, kde sa vrátime k piatkovému Cage Warriors 160. Záznam od 21:55 na PS1 komentuje Robo Kmeťo.