Súboj neporazených o zápis do histórie

Austrálsky Perth bude dejiskom ďalšieho číslované podujatia UFC 284, ktoré ponúkne dva titulové zápasy.

V hlavnom súboji eventu sa proti sebe postavia borci, ktorí ťahajú poriadne dlhú šnúru víťazstiev. Dagestanec Islam Machačev vyhral predchádzajúcich 11 duelov, Austrálčan Alexander Volkanovski ich má v UFC na konte 12, celkovo však v rámci rôznych organizácií už úctyhodných 22!

Pre mnohých najlepší bojovník v najprestížnejšej MMA organizácii súčasnosti je veľmi blízko k historickému zápisu. Ak by sa mu k titulu v perovej váhe podarilo pridať aj opasok z ľahkej váhy, stal by sa v dejinách UFC len piatym držiteľom dvoch opaskov súčasne. Pred ním sa to podarilo pri ôsmich pokusoch len McGregorovi, Cormierovi, Nunesovi a Cejudovi.

Proti tomu ale bude Machačev, pre ktorého to bude prvá obhajoba titulu. Ten získal len nedávno, keď na UFC 280 porazil Charlesa Oliveiru.

Na tomto turnaji uvidíme aj ďalší titulový zápas, o dočasný titul v perovej váhe si sily zmerajú Josh Emmett a Yair Rodriguez. Za pozornosť ale rozhodne stojí aj vystúpenie Jacka Della Maddalenu, ktorý nenašiel premožiteľa už 7 rokov a jeho ďalšou výzvou bude Randy Brown.

Priamy prenos môžete sledovať v nedeľu ráno od 4:00 na PREMIER SPORT 1, komentovať ho pre vás budú Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC 284 Perth – HLAVNÁ KARTA
Jimmy Crute vs. Alonzo Menifield (Light heavyweight)
Justin Tafa vs. Parker Porter (Heavyweight)
Randy Brown vs. Jack Della Maddalena (Welterweight)
Yair Rodriguez vs. Josh Emmett (Featherweight 5×5)
Islam Machačev vs. Alexander Volkanovski (Lightweight 5×5)