Odštartuje Nottingham novú víťaznú sériu?

Futbalový víkend na PREMIER SPORT otvoríme piatkovým stretnutím anglickej Championship na Kiyan Prince Foundation Stadium v Londýne.

V úvodnom stretnutí 15. kola druhej najvyššej anglickej súťaže sa práve a tomto štadióne stretnú futbalisti domáceho Queens Park Rangers s nevyspytateľným Nottinghamom Forest.

“Tricky Trees” sa budú chcieť opäť naladiť na víťaznú vlnu. V minulom kole ich po vynikajúcej sérii schladil ďalší klub z hlavného mesta. Nottingham ťahal šesťzápasovú sériu bez prehry, pričom až päť stretnutí dokázal dotiahnuť do víťazného konca. Vynikajúca forma však nestačila na chalupárov, ktorí si na The Reds doslova zgustli, keď na City Ground zvíťazili suverénnym spôsobom 4:0. 

Pred pätnástym kolom sú na tom v tabuľke napriek dvom prehrám z predchádzajúcich troch kôl lepšie jazdci. Queens Park Rangers nazbierali v doterajšom priebehu súťaže o štyri body viac a momentálne im patrí siedme miesto, ktoré by chceli po tomto súboji samozrejme vylepšiť. 

Vo vzájomných zápasoch má ale v poslednom období navrch Nottingham, z ostatných ôsmich vzájomných zápasov sa The Reds radovali z víťazstva až päťkrát. Tri body získali aj naposledy, keď si v domácom prostredí poradili s Rangers 3:1. 

Program Sky Bet Championship 15. kolo 
QPR – Nottingham Forest (komentuje F. Mentel)