Víkend odštartuje bitka nováčikov

Pred nami je ďalší víkend a s ním prichádza aj ďalšia futbalová nádielka. Už 16. kolo anglickej Premier League otvoríme v piatok večer v Londýne súbojom nováčikov. 

Včielky privítajú na Brentford Community Stadium Watford, ktorý nezískal v predchádzajúcich troch kolách ani bod a s trinástimi sa nachádza len tesne nad zostupovým pásmom.  

Zverenci Claudia Ranieriho mali neuveriteľne náročný program. Postupne čelili Leicesteru, Chelsea a naposledy majstrovskému Manchestru City. Bodový zisk zrejme neočakávali ani tí najvernejší fanúšikovia. 

Domáci majú na konte o štyri body viac a sú na trinástom mieste tabuľky. Naposledy získali bod na Elland Road, hoci siahali na všetky tri. Radosť im v nadstavenom čase pokazil kanonier Leedsu United Patrick Bamford

The Bees získavajú body v premiérovej sezóne v Premier League predovšetkým na štadiónoch súperov. Až desať bodov zo sedemnástich získali vonku. V domácom prostredí sú tretím najhorším celkom, iba Burnley a Norwich doma nazbierali menej bodov.   

V minulej sezóne bojovali rivali o postup medzi elitu v Championship. Vo vzájomných zápasoch boli úspešnejší futbalisti Brentfordu. Vo Watforde získali bod za remízu 1:1, doma bodovali naplno.  

Premier League, 16. kolo
Brentford – Watford (komentuje M. Skáčik)