UFC 290 ponúkne hneď dva titulové zápasy

V noci zo soboty na nedeľu sa môžeme tešiť na ďalší číslovaný event UFC, ktorého dejiskom bude tentokrát Las Vegas.

Hlavná karta UFC 290 ponúkne päť súbojov, vrátane duelu medzi Dricusom Du Plessisom a Robertom Whittakerom, ktorého víťaz s veľkou pravdepodobnosťou dostane šancu zabojovať o titul proti Israelovi Adesanyovi.

O vrchol večera sa však postarajú dva posledné zápasy. V oboch totiž pôjde o opasky. V hlavnom predzápase vyzve šampióna mušej váhy Brandona Morena Alexandre Pantoja. Úvodný vzájomný súboj lepšie zvládol držiteľ opasku, ktorý Pantoju zdolal na body.

Absolútnym vrcholom ale bude duel medzi Alexandrom Volkanovskim, ktorý drží vo svojej divízii opasok už takmer štyri roky, s Yairom Rodriguezom, ktorý v apríli tohto roka po výhre nad Joshom Emmettom získal dočasný titul.

Volkanovski, podľa mnohých najlepší bojovník v UFC súčastnosti, má za sebou neúspešný pokus o získanie opasku aj v ľahkej váhe, keď na body nestačil na Islama Machačeva. Pre „The Great“ to bola vôbec prvá prehra po skoro 10 rokoch, pred ňou si pripísal na svoje konto napríklad tri triumfy nad Maxom Hollowayom, či výhry nad Korean Zombie, Brianom Ortegom aj legendárnym Jozé Aldom.

Jeho súper pri návrate do perovej váhy Yair Rodriguez je držiteľom dočasného titulu. Medzi elitou MMA pôsobí od roku 2014 a nazbieral už 10 výhier a len dve prehry.

Rodriguez je od Volkanovského vyšší o zhruba 12 centimetrov. Bude sa na šampióna z výšky pozerať aj po ich vzájomnom súboji alebo sa bude musieť pred kvalitami „The Great“ skloniť? To sa dozvieme od 4:00 na PREMIER SPORT 1 spolu s Michalom Petrgálom a Tomášom Kohoutom.

UFC 290 HLAVNÁ KARTA
Dan Hooker vs. Jalin Turner (Lightweight)
Robert Whittaker vs. Dricus Du Plessis (Middleweight)
Bo Nickal vs. Tresean Gore (Middleweight)
Brandon Moreno vs. Alexandre Pantoja (Flyweight title fight)
Alex Volkanovski vs. Yair Rodriguez (Featherweight title fight)