Sonia Krajčová

režisérka a dramaturgička

Brief info

Svoju televíznu kariéru som začala v roku 2010 v Slovenskej televízii. Ako športová redaktorka som sa podieľala aj na vysielaní Zimných olympijských hier vo Vancouveri a aj majstrovstiev sveta vo futbale v Južnej Afrike. Keď som po prvý raz som sedela v prenosovom voze pri výrobe prenosu z Ligy majstrov, hneď som vedela, čo je moja práca snov - televízna réžia. Do RTVS som sa neskôr vrátila aj na trojročné hosťovanie ako režisérka štúdií Európskej ligy UEFA.

V DIGI SPORT/PREMIER SPORT som od vzniku televízie v roku 2010 a okrem práce moderátorky a redaktorky som si po pár mesiacoch sadla aj na režisérsku stoličku. Mojou srdcovkou je anglická Premier League a už niekoľko rokov pre vás prekladám štatistický magazín Match Pack. A nielenže PL je najlepšia liga na svete, ale jej vizuálne spracovanie je veľkou inšpiráciou pre nás režisérov.

Najväčšie bomby, aké som zažila vďaka svojej práci? Moderovanie štúdií Ligy majstrov vrátane finále v Berlíne 2015, účasť na Zimnej olympiáde v Soči, aj na premiérových Európskych hrách v Baku 2013 a tiež stovky štúdií v réžii, kde sa vystriedali skvelí hostia na čele s talianskymi legendami Salvatorem Schillacim či Francom Baresim z UEFA Champions League, Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy, FA Cupu aj iných športov.

Ako správny cholerik neobsedím doma na zadku a preto som veľmi šťastná, že som sa stala aj súčasťou medzinárodných tímov, ktoré sa starajú o výrobu a vysielanie veľkých multi športových podujatí pre celý svet. Ak ste videli zostrihy z Islamských hier v Baku 2015 či 2. európskych hier v Minsku 2017, tak ste sledovali aj kúsok z mojej práce.

Slovensko som reprezentovala aj na olympijských a paralympijských hrách v Tokiu a chystám sa aj na tie zimné do Pekingu. Pracovať v anglickom jazyku je veľká výzva, ale zároveň je úžasné, že aj niekto z maličkého Slovenska má šancu byť súčasťou elitného vysielacieho tímu zloženého z top profíkov z celej planéty.

Vo voľnom čase rada športujem - funkčné tréningy, či jazdenie na koni, cestujem, sledujem Netflix a venujem sa môjmu psíčkovi Ashley a spánku - to ma baví najviac.